Šinka no mi: Širanai uči ni kačigumi džinsei

• Japonsko Shinka no mi: Shiranai uchi ni kachigumi jinsei (viac)
Japonsko, (2021–2023), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Miku (kniha)

Kamera:

Hideki Imaizumi

Hiro Šimono, Kana Hanazawa, Marina Inoue, Júka Nišio, Tecu Inada, Satomi Arai, Jošino Nandžó, Jóko Hikasa, Rimi Nišimoto, Jurika Kubo, Šin Nagai, Wakana Minami (viac)

Seiiči to nemá ve škole zrovna jednoduché. Jeho spolužáci si ho dobírají kvůli jeho vzhledu a nadváze a až příliš často od nich slyší, že je špekoun, smraďoch a někdy ho i fyzicky šikanují. Jednoho dne však celé Siičiho třídě tajemný hlas vystupující jako Bůh oznámí, že se mají připravit, protože budou přeneseni do jiného světa, kde se stanou hrdiny. Studenti mají vytvořit skupiny, ve kterých budou transportováni, ovšem nepopulární Seiiči není nikým ze spolužáků vybrán do týmu, a proto je nakonec přenesen úplně sám a na jiné startovní místo než všichni jeho spolužáci.
Tak se mladík ocitá opuštěn uprostřed podivného pralesa, kde hned ze začátku narazí na nebezpečná stvoření. Seiičimu se však podaří sníst ovoce evoluce, které vypadlo jedné z místních inteligentních opic a postupně získá od stejného druhu i několik dalších kusů, které mu vystačí jako potrava na několik dalších dnů. Ovšem konzumace ovoce evoluce, jak už název napovídá, má jisté vedlejší účinky, a tak Seiiči prochází obrovskou proměnou. Jeho statistiky a schopnosti totiž neúprosně rostou, čímž se dokáže postavit stále silnějším stvořením zdejšího pralesa a opět dál rozvíjet své dovednosti. A tak zatímco jeho spolužáci pomalu trénují a objevují zdejší svět ve startovní lokaci, Seiiči si musí vše tvrdě vydřít, aby zde přežil. Výsledkem je, že se stává bojeschopným hrdinou a největší nadějí zdejšího světa mnohem dříve, než si to stačil uvědomit. Navíc ve zdejším světě, kterému vládne možnost urychlené evoluce, získá postupem času i hodně zvláštní společníky… (Jeoffrey)

Recenzie používateľa DaweForeman k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2021) (S01)

Fantasy isekai anime jak už tomu bývá poslední dobou zvykem, kdy tentokrát nečekejte nic vážného, ale spíše parodického. Celý je to zaměřený na humor a mnohdy ne zrovna moc inteligentní humor, kdy je tu spousta typických rádoby vtipných paskvilů japonské produkce. Na druhou stranu se tu ale najdou perly, u kterých se člověk opravdu zasměje (první scénky s gorilou mě asi bavili nejvíce). Zbytek příběhu se pak vede z jedné absurdnosti do druhé, takže velice dobrý zážitek si z tohohle člověk neodnese. Druhá část anime navíc začíná už trochu nudit. Pokud člověk nemá co sledovat, tak to není úplně nejhorší na zabití času, ale na opakované sledování to rozhodně není. Celkem slušným plusem i je to, že se tu nechodí kolem horký kaše v rámci harémové tématiky a celkem rychle se to tady rozsekne. Po animační stránce by si to zasloužilo vylepšení v mnoha ohledech, ale dám tomu průměr a po hudební stránce nic zajímavého. Vzhledem k tomu, že příběh ještě nekončí a infu na konci, tak to vypadá, že to bude mít i druhou sérii. ()

Season 2 (2023) (S02) odpad!

Absurdnost, kýčovitost a parodičnost zde v druhé série dosahují nejvyšší úrovně, kdy se člověk už drží za hlavu a říká, proč já tohle vlastně sleduju. Veškerá vážnost, napětí a hlavní zápletka jsou naprosto zabity a dává to očividně najevo, že to není jejich hlavní zaměření a je jim celkem jedno, jak to vyplyne. Hlavně, že je to vtipné. Bohužel to vtipné není, kdy je to trapné a člověk se ani u ničeho nepobaví, jak tomu bylo alespoň párkrát v první sérii. Ona dobrodružství vymizí a budování nových vztahů se přemění v něco absurdního, kdy láska, přátelství a svaly hory přenáší a všichni šťastně zpívají kumbaya. Iritující postavy z první série jsou ještě více iritující a nové postavy nestojí za řeč, kdy tam spíše působí jako prvek posunu příběhu, než jako plnohodnotní jedinci, a původní zajímavý jedinci se posouvají na vedlejší kolej a působí jako křoví. Obecně bych to shrnul jako jednu velkou ztrátu času. Po animační stránce se to drží svého a po hudební dejme tomu, že se tu najde něco zajímavého. ()