Seriál se snaží dětem vysvětlit, proč právě zkoumané věci fungují tak, jak je všichni znají. Děti se spolu s moderátorskou dvojicí můžou podívat například na palubu letadla, do mrakodrapu, zoo, ale můžou vidět i práci policie a dalších záchranných sborů. Ale moderátoři dokáží snadno vysvětlit i elektrický proud a mnoho dalšího. (MsWampir)

Renie42

Když to dávali v televizi, tak jsem se dívala na každý díl a když byl nějaký pokus, který by šel hned udělat doma, tak jsem neváhala a dělala ho taky. Věda podaná dětskýma očima může zaručit na nějakou chvíli zábavu pro každýho bez ohledu na věk. ()

yaqwsx

Jako malý jsem tento seriál doslova hltal. I s odstupem času má stále něco do sebe, což se mi u jiných nostalgických seriálů/filmů nestává. Proto dávám 4 hvězdičky. ()

Mercilonka

Dávám 5 hvězdiček a přitom nejsem žádný domácí chemik, fyzik a ani jiný vědátor. Pokusy byly velmi zajímavé a celý pořad byl dobře natočený. ()

marek29

Elisho doufám, že jsem tě v mládí neviděl v tomto dětském seriálu naposledy.. :D sentimentální slza mi ukápne, když vzpomenu jak jsem čekal napjatě na každý další díl na ČT1 hned po příchodu ze školy ještě na základce :) ()

Cvachetka

Upřímně si na tento seriál už tolik nepamatuji, sledoval jsem to celkem dávno, ale vím, že se mi to líbilo. Elishu jsem si pamatoval a vím, že tam vystupovala, ale upřímně až teď koukám, že ten kluk byl Jay :-) Pro děti dobrý pořad, 80%. ()

Olafa

Jako cílovou skupinu mě to bavilo, bylo to zajímavé a originální a vsadím se, že dneska bych se taky nenudila. Takovéto pořady v televizi prostě chybí. ()

Inkognito_CZ

Z nostalgie nemůžu dát nižší hodnocení. Ten pořad jsem jako školkový capart totálně hltal a sympatie k němu mi zůstanou v hlavě zapsané asi napořád. Navíc bych řekl, že na dobu vzniku a vzhledem k cílové skupině je to kvalitativně určitě jeden ze vzorů žánru. A samozřejmě jsem jednu hvězdičku navíc nepřidal jen proto, že se mi tehdy líbila moderátorka ;-). ()

m.a.rtin

Jako malý jsem to hltal a dokonce nahrával. Nejvíc se mi tam líbil Charlie a jeho experimenty, i když materiál na jejich uskutečnění se stejně prakticky nikdy nikde nedal sehnat, takže jsem vlastně nikdy neměl možnost si nic z toho vyzkoušet. A taky se mi samozřejmě líbila Elisha, možná ještě víc, než v její dnešní podobě :-) ()