Yuni

Yuni je dospívající dívka – chytrá a s velkými sny o studiu na univerzitě. Když ji dva muži, které sotva zná, požádají o ruku, odmítne jejich návrhy, ale podnítí tím drby o mýtu, že žena, která odmítne tři žádosti o ruku, se už nikdy nevdá. Tlak narůstá, když ji o ruku požádá třetí muž, a Yuni si musí vybrat mezi mýtem o poslední šanci na svatbu nebo svým snem o budoucím štěstí. (Asean+3 Film Festival)

Superpero

Jediná zajímavá věc je, že je to v Indonésii, tak alespoň člověk zprostředkovaně nakoukne do místního života. Jinak ale nic moc. Banální děj o tom, že holky tvrdej chleba maj, se rychle okouká. Chybí nějaké větší drama. Yuni je tam nejhezčí, tak za ní chlapi pálej a ona je odmítá. Toť vše. Ani řemeslně se nejedná o žádné veledílo a některé scény jsou vyloženě kýčovitě trapné. Dovedu si představit, že v muslimské Indonésii to mohlo rozvířit vody díky ženské režisérce a provokativním dialogům o ženské masturbaci. Pro mě jako diváka, co chce prostě vidět dobrý film mi Yuni nabídla žalostně málo. ()

ScarPoul

Andinina sonda do duše dospievajúceho dievčaťa. Zmieta sa medzi tým po čom túži a medzi tým, čo sa od nej vyžaduje. Islámske náboženstvo aj kultúrne tradície sú natoľko silné, že progres a možnosť toho progresu je skôr na škodu. Yuni je citlivé dievča túžiace po zábave, prijatí a budúcnosti. A Andini ako svedomitá režisérka nám odkrýva jej motivácie, sny a drobné emócie skrývajúce sa za povrchom, ktoré ale nie každému ukáže. Ak len tak nám, divákom. Natočené je to krásne a hlavná hrdinka je uveriteľná. Melancholický charakter snímku považujem za veľké pozitívum. Aj tú poéziu a aj tu finálnu scénu. ()

kolemjdouc

Sonda do života mladé ženy,studentky, která žije v zemi,kde jsou zakořeněné tradice a islám.A komu by se líbilo být druhá žena staršího muže?Všechny tři nabídky nebyla ani jedna lepší než ta předešlá.Namachrovaný kohoutek,starší usedlý muž a učitel který měl tajemství,které chtěl skrýt za manželství s mladou ženou bez ohledu na ni.Jeho tajemství nechtíc zjistila v obchodě s dámským oblečením.Konec byl jakože únik od toho všeho? ()