Vendeta: Pravda, lži a mafie

• Taliansko Vendetta: Guerra nell'antimafia
Taliansko, 2021, 3 h 57 min (Minutáž: 34–45 min)

Sicílie se může pochlubit odvážnou koalicí pro boj s mafií. Co když ale ti, kteří se snaží organizovaný zločin zničit, sami čelí obvinění závažným obviněním? (Netflix)

avogrebnork

Sicílie dnes, stejně jako v minulém století. Mafie, kartely, rodiny, politika, vraždy, únosy....Zajímavě podaný dokument. Určitě to není ztráta času. ()

DonBraso

Mafiánské praktiky v kostce. Příběh hlavně novináře a moderátora jedné televize Pina Maniaciho ,který bojuje proti mafiánům ve všech sférách. Na druhé straně Silvana Saguto, která stojí včele pěkně na zadku  ,aby tyhle mafiány mohla zavírat či spíše jim udělat majetkovou škodu. Soud není soudem a zde to máte jak na talíři. Pravda nemusíte jezdit hned do Palerma a dalších sicilských destinací, protože u nás je tenhle rybník taky dost narvanej. Jediný aspekt je,že i na tyhle nahoře může jednou dojít či jim to aspoň neulechčit. Jinak jediná výtka je, že tenhle hraný dokument hrozně skáče z místa na místo co se let týče. Sice všude máte vysvětlivky, ale ke konci už jsem fakt nevěděl ve kterým roce jsem nebo jsem byl v jiném díle. Chápu určitou dramatičnost díky konci, kde se používají hodně odposlechy, ale stejně. Určitě je to pro všechny co milujou soudy či obhájce v mafiánským podhoubíčku. Celý je to postavený na tom,jestli z hlavních aktérů u soudu dostane někdo trest za korupci,ublížení,praní peněz atd .90% ()

Skeksis

Uvrieskaný, roztrasený a veľkohubý televízny reportér Pino Maniaci a arogantná, namyslená, priveľmi sebavedomá sudkyňa Silvana Saguto. Obaja obžalovaní z korupcie a obaja mi išli na nervy! Ako dokument skončí, to sa dozviete, ak ho dopozeráte. Ja som dopozerala, lebo natočený je veľmi dobre. Maniaci má u mňa bod za to, že zaviedol pojem „protimafiánska mafia“. ()