Velké rozčarování

• USA The Big Chill

Soucitná komedie zkoumající životy sedmi spolubydlících z koleje, kteří se setkávají na pohřbu přítele. Následuje společný víkend s drogami, sexem i přehodnocováním jejich minulosti. Z hvězdného obsazení jmenujme alespoň Toma Berengera, Glenn Closeovou a Meg Tillyovou. (Lucernafilm Video)

Theker

nebyť mojej slabosti k reuninon filmom, tak by som nikdy o Big Chill nezakopol. Nuž ale stalo sa :) Bývalí spolužiaci sa stretnú po X rokoch na pohrebe jedného z nich a spravia si z toho predĺžený víkend, kde už, ako to chodí, spomínajú, vyčítajú, spoja sa, rozhádajú... Generácia hippies od ktorej ubehlo toľko času, že ma to, čo mám na reunionoch najradšej tu úplne obišlo. Ale pár vtipných momentov a Credence Clearwater Revival prispeli k tomu, že dnes to bude aspoň za tri. ()

Brooks

V zámorí uznávaná klasika, u nás prakticky neznámy film. Pohodovou atmosférou podmaľovaný, nostalgický filmík o spomínaní na mladosť, sumarizovaní dosiahnutého a rozhodovaní o budúcnosti, a to celé počas jedného víkendu. Inteligentný scenár, casting zložený z mladých, talentovaných, vtedy ešte nehviezdnych hercov a soundtrack plný najväčších hitoviek rokov 80-tych. Pre tento typ filmov mám veľkú slabosť (ďalej napr. Peter's Friends alebo Beautiful Girls). ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt