Šestidílné kriminální drama, jehož hlavní devízou je atraktivní prostředí. Zločin se totiž odehrál na palubě britské jaderné ponorky Vigil, vyzbrojené nukleárními raketami. A protože ta nemůže přerušit svou strategickou misi na moři, musí se policejní vyšetřovatelka dopravit na její palubu. Zde se musí nejprve sžít se zcela novým prostředím a kromě vyšetřování vraždy jednoho z námořníků se také vyrovnat se svými osobními démony. Hlavní roli v seriálu ztvárnila Suranne Jonesová. (Česká televize)

Recenzie používateľa hypnos11 k tomuto seriálu (2)

Vigil (2021)

Vigil určitě není dokonalý. V prvních třech nebo čtyřech epizodách se hlavním podezřelým postupně stala možná polovina posádky Vigilu (prakticky každý zde má nějakého pomyslného kostlivce ve skříni, kterého skrývá více či méně umně čistě z důvodu potřeby dávkování napětí a posunu děje ve správný moment). Přesto to fungovalo skvěle. Seriál je trochu roztahaný především kvůli poměrně častým flashbackům, které působily mírně rušivě především v závěrečné epizodě, ve které se vše slušně rozjelo (přestože právě v poslední epizodě měly jisté opodstanění). Herecké výkony celkově výtečné, ale je nutno vyzdvihnout Suranne Jones, která má v sobě navíc cosi zvláštního. Napětí a atmosféru si seriál drží po celou dobu. Vytknout se dá občasná nelogičnost v chování postav a v některých dějových zápletkách, ale není to natolik do očí bijící, aby to zkazilo kvalitní zážitek. ()

Season 2 (2023) (S02)

Rozohdně horší než první série, víceméně to jede na efekt. Podobný mustr, jako v rpvní sérii - postupně se podezření stočí na všechny možné i nemožné osoby v okolí. Některé věci tam byly hodně přehnané (únos a vše okolo něho, závěr), ale přes toto všechno se mi to stejně líbilo. Když budu hodně shovívavý, vytasím i tu čtvrtou hvězdu. ()