Soukromá vyšetřovatelka tvrdí, že je silně paranoidní. Nastoupí proto do psychiatrické léčebny, aby tam přišla na kloub záhadné smrti jednoho pacienta. (Netflix)

Sjoduk

Možno trochu SPOILER ALERT. Už dlhšie tu nebol film s prostredia psychiatrickej liečebne a španielski tvorcovia sa s touto témou popasovali dobre. Avšak má aj nedostatky. Pekné na ňom bolo, že pôsobí napínavo od začiatku do konca a sú tam príbehy v príbehu. Tie príbehy v príbehu, kde viacero postáv hovorí svoju vlastnú verziu, mi prídu ako typický španielsky skôsob storytellingu v drámach (podobné to bolo napr. v Tree of Blood). Naopak vytknúť musím, že 1) čiastočne vykradli Shutter Island (pacient detektív) a Prelet nad kukučím hniezdom (elektrošoky, prísny riaditeľ, obor ako jeden z pacientov)... a 2) dejových zvratov ohľadom toho, komu veriť a komu nie je tam až príliš. ()

Mezerník

Oriol Paulo opět zaujal, ale je to příliš dlouhé - přinejmenším poslední půl hodina už byla zbytečná. A ta nelogická zlomyslnost na konci zkazila dojem z celého filmu. 70 % ()