Due croci a Danger Pass

• Španielsko Dos cruces en Danger Pass (viac)

Španělsko-italský western s morální otázkou pomsty. Alex Mitchell je v dětství svědkem brutální vraždy svých rodičů, kterou spáchá bohatý latifundista Moran. Ten zcela ovládá městečko Danger Pass, neboť si před ním nikdo nemůže být jist svým životem. Jako služku odvede i dcerku Juditu. Malý Alex uteče a ujme se ho křesťanská kvakerská rodina, která hlásá úplné nenásilí. Když Alex dospěje, rozhodne se vrátit do Danger Pass, aby našel sestru a pomstil rodiče. Jeho nevlastní kvakerský bratr Marek jej před pomstou varuje a vydává se za Alexem, aby ho chránil... (Mariin)

ilclassico

Pomsta plodí pomstu, která plodí pomstu, která... řekl si scénárista a už se nedokázal zastavit. Náš hrdina nestřílí jenom v sebeobraně a to se mi nelíbí. Špatnej, kluku, špatnej! V rámci žánru za 2. ()

Mariin

Dobrý, nicméně přece jen pouze průměrný španělsko-italský western (dle mého názoru tu italský podíl vystupuje více) o bezpráví, páchaném bohatým majitelem pozemků Moranem. Nese všechny známky spaghetti, avšak do příběhu vnáší morální otázku oprávněnosti pomsty. Hlavní hrdina Alex byl jako dítě svědkem brutální vraždy svých rodičů a únosu své sestry. Poté je vychován v kvakerské rodině s křesťanským důrazem na odpuštění a nenásilí. Dilema zesiluje Alexův adoptivní bratr Marek, který se mu přilepí na paty a všemožně se jej snaží odradit od zabíjení. Téma jakoby vypůjčené ze starších amerických westernů, zde však bohužel méně umělecky natočené, včetně velké nepravděpodobnosti mnoha prvků v akčních i myšlenkových scénách. Méně charismatičtí herci, zajímavá je jen kysličníková španělská blondýnka Dyanik Zurakowska v menší roli dcery hlavního darebáka Morana. ()

kkarx

Nečekaně kvalitní podívaná na téma odplaty s několika temnými surovými scénami. Scénář je na poměry SW solidně napsanej a celkem mě zajímalo, jak to bude pokračovat. Martell se chce pomstít za smrt rodičů a nehledí na vedlejší ztráty. Od toho, aby se z něho nestalo stejné monstrum jako z vrahů mu pořád slídí za zády jeho kvakerský bratr. Já jsem spokojenej. Nenudil jsem se. Marchent uměl točit slušný westerny. ()