Due croci a Danger Pass

• Španielsko Dos cruces en Danger Pass (viac)

Španělsko-italský western s morální otázkou pomsty. Alex Mitchell je v dětství svědkem brutální vraždy svých rodičů, kterou spáchá bohatý latifundista Moran. Ten zcela ovládá městečko Danger Pass, neboť si před ním nikdo nemůže být jist svým životem. Jako služku odvede i dcerku Juditu. Malý Alex uteče a ujme se ho křesťanská kvakerská rodina, která hlásá úplné nenásilí. Když Alex dospěje, rozhodne se vrátit do Danger Pass, aby našel sestru a pomstil rodiče. Jeho nevlastní kvakerský bratr Marek jej před pomstou varuje a vydává se za Alexem, aby ho chránil... (Mariin)

Mariin

Dobrý, nicméně přece jen pouze průměrný španělsko-italský western (dle mého názoru tu italský podíl vystupuje více) o bezpráví, páchaném bohatým majitelem pozemků Moranem. Nese všechny známky spaghetti, avšak do příběhu vnáší morální otázku oprávněnosti pomsty. Hlavní hrdina Alex byl jako dítě svědkem brutální vraždy svých rodičů a únosu své sestry. Poté je vychován v kvakerské rodině s křesťanským důrazem na odpuštění a nenásilí. Dilema zesiluje Alexův adoptivní bratr Marek, který se mu přilepí na paty a všemožně se jej snaží odradit od zabíjení. Téma jakoby vypůjčené ze starších amerických westernů, zde však bohužel méně umělecky natočené, včetně velké nepravděpodobnosti mnoha prvků v akčních i myšlenkových scénách. Méně charismatičtí herci, zajímavá je jen kysličníková španělská blondýnka Dyanik Zurakowska v menší roli dcery hlavního darebáka Morana. ()

kkarx

Nečekaně kvalitní podívaná na téma odplaty s několika temnými surovými scénami. Scénář je na poměry SW solidně napsanej a celkem mě zajímalo, jak to bude pokračovat. Martell se chce pomstít za smrt rodičů a nehledí na vedlejší ztráty. Od toho, aby se z něho nestalo stejné monstrum jako z vrahů mu pořád slídí za zády jeho kvakerský bratr. Já jsem spokojenej. Nenudil jsem se. Marchent uměl točit slušný westerny. ()

ilclassico

Pomsta plodí pomstu, která plodí pomstu, která... řekl si scénárista a už se nedokázal zastavit. Náš hrdina nestřílí jenom v sebeobraně a to se mi nelíbí. Špatnej, kluku, špatnej! V rámci žánru za 2. ()