Irina je ukrajinská slobodná matka žijúca v malom českom meste. Jej celý život sa zrúti ako domček z karát, keď sa dozvie, že jej syna Igora surovo napadli. Po prebudení z narkózy Igor vypovedá, že ho napadli Rómovia. Irinin boj za spravodlivosť mobilizuje celú spoločnosť. Ako sa stupňuje nenávisť a útoky voči Rómom, Igor sa rozhodne, že mame povie, čo sa v tú osudnú noc naozaj stalo. (Continental film)

Korpy22

Film pracující z rasistickou tematikou na dvou frontách. Můžeme sledovat příběh matky ukrajinky, která společně se svým synem je šikanovaná romskými obyvateli. Nebo je to přesně naopak? Film má spoustu zvratů a zjišťujeme spoustu důležitých informací, které nám dávají indicie, k tomu, že ne vše dobro je nakonec dobro a ne každé zlo je zlo. Přestože tento film mohl mít lepší zpracování, tak hlavní myšlenka by rozhodně měla rezignovat společností. ()

vw.cobra

Když si odmyslím současné okolnosti s Ukrajinci v ČR, tak je to docela dobré drama. Ale současná situace se bohužel odmyslet nedá, vzhledem k tomu, jak se u nás Ukrajinci roztahují, takže film nelze brát jinak, než jen jako další propagaci chudáčků Ukrajinců. ()

Tomgunses

Překvapivě dobré, kvalitní herecké výkony, scénář, kamera režie. Ožehavé téma uvěřitelně uchopené. 70 % Pochvala Blaško :-) ()

marhi

Zrcadlo ,  to je  to o co jde. Skoro mi to příšlo jako zločin a trest. Ale bez závěru.  Pravda vítězí,  ale musí být chtěná. Za mě silný příběh a nádherná ukázka toho,  jak snadné je se nechat politicky zmanipulovat. A ve finále pravdu stějně nikdo nepotřebuje.  Hlavní herecký výkon jsem sledoval bez dechu doslova. Autentické.  A vlastně neherečka Alena Mihulová,  i na malém prostoru ukáže.  Není malých rolí. ()

dati

videné na čt1, 20:20 // veľmi pôsobivý film, celý čas som bol v napätí ako to dopadne // úžasný a sústredený výkon hlavnej predstaviteľky // teším sa na ďalšie diela pána režiséra ()

Iloveporn odpad!

Uvědomělé umění. Tak, tak. - Je uklidňující vědět, že se od padesátých let nic nezměnilo a vždy je poblíž někdo, připraven se věnovat palčívým problémům doby. Tehdy nadšeným debatám o rubání uhlí. Později těžkému osudu grupáčových disidentů a dnes morálním konfliktům při cikánsko-ukrajinských sporech. Není nad to, když umělec tvoří o tom, co osobně zná, protože osobní výpověď je umělecky to nejsilnější. Prožijete život mezi Cikány a Ukrajinci, tak to prostě ve vás je, ten silný příběh a musí to ven. Klidně se budete homosexuálně prostituovat, jen abyste sehnali na ten film peníze a oblažili celé Čechy, Slovensko i Německo politickým školením. I kdybyste si měli kaďák natrhnout. - Divím se, že k tomu nedělal hudbu Kocáb. - Tak to dopadá, když chcete být režisér a nemáte, co říct. ()

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

16.01.2023

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

16.09.2022

Fúze společností Discovery a Warner Bros. a s ní související snaha razantně omezit výdaje napříč všemi subjekty měla bohužel dopad i na televizní odnož HBO. Ta byla nucena se stáhnout z mnoha… (viac)