Ústřední dvojice vojáků, která není úplně nejbystřejší, jde spolu se zbytkem jednotky prozkoumat jeskyni, kterou odkryl pokusný výbuch. Zde jsou zajati mimozemšťankami, které se odtud chystají ovládnout Zemi, a jejich zeleninovou posádkou. (zelvopyr)

Lima

Plakátové info: ZLÉ! KRÁSNÉ! SMRTÍCÍ! V JEJICH OČÍCH TOUHA….V JEJICH ŽILÁCH KREV MONSTER!!! ___Takhle to dopadá, když scenárističtí amatéři, ve skutečnosti kmenoví herci z Cormanovy „stáje“, si napíši roli šitou pro sebe a myslí si, že oplývají smyslem pro humor. Mám rád béčková sci-fi ´Zlatého věku´, protože jsou v převážné míře úsměvná svoji naivitou a tím, jak se berou vážně, tu úsměvnost ještě zvyšují. Tady na to šli chlapci z opačné strany. Vážně se vůbec neberou a pokouší se o dost laciný humor. Prvních 20 minut je skoro k nepřežití – nevtipná situační komika, kdy už chybí jenom prdění a krkání. Když se děj přesune k mimozemšťanům, lépe řečeno ke dvěma dominantním mimozemšťankám a jejich otrokům – Vega-menům, jejichž vzhled jeden z hrdinů popíše slovy „Ještě se mi nestalo, že by se mnou o zem praštil celer!“, tak ze sebe herci občas vyloudí i nějakou vtipnou repliku, která trefně shodí zažité žánrové klišé. Ale to jsou jenom spíše vyjímky, pocit trapnosti přetrvá až do konce filmu. Nechybí ani takové „bonbónky“, jako sekretářka s plynovou maskou na tváři a při cestě do kosmického korábu ke konci filmu hrdinové potkávají komanče – Sedícího býka, se kterým se zkouří dýmkou míru a zlejou ohnivou vodou. Hahaha. Zase si můžu odškrtnout další dobovou bizarnost. ()

zelvopyr

Prvních několik minut bylo kritických, zda prostě vypnu, nebo akceptuji vytlačovaný humor. Začínáme představením trotloidní ústřední dvojice vojáčků, scéna s hydrantem a podobně. Groteska. No dobře. Pak přichází proslov velitele, nápadně podobný tomu ze Žhavých výstřelů 2. Celá zápletka s mimozemšťankami je dost přesná Sexmise. Křepčení s indiány, pár dalších bonbónků... Jako bych to už z velké části někde viděl v novějších filmech, je to možné? Ne, je to asi prostě jen žánrem. /// Tak tedy, pozitivní je, když tvůrci dodrží, co slíbili. V úvodních titulcích se píše, že film přináší R.I.Diculous, a ano, ridiculous je pravé slovo. Žánrově tu máme mix gagů, grotesky a standup komedie. Hoši bez mozku na sebe pálí vtipy, drtivá většina je pitomá, ale některé hlavně slovní hříčky k pousmání jsou. Silné ** nebo slaboučké ***. ()