Shiguang Dailiren - Season 2

(séria)
Animovaný / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Čína, 2023, 4 h 36 min (Minutáž: 23 min)

Zdá se, že nikdo není v bezpečí před nepředvídatelnými a smrtícími útoky neznámého útočníka, který pečlivě skrývá svou identitu. Čcheng Siao-ši se snaží poučit ze svých minulých chyb a musí jednat rychle a rázně, aby ukončil tuto devastující sérii úmrtí. (mikki089)

Jeoffrey

Na druhou sezónu jsem se strašně těšil, poslední díl první řady mě nechal napjatého jak struna a jsem strašně rád, že druhá sezóna nakonec splnila všechna má očekávání. Viděl jsem jedny z nejlepších rvaček / soubojů beze zbraně v anime. Zažil jsem intenzivní drama, které bylo obzvlášť v rámci jedné rodinné tragédie hodně syrové a realistické až mi šel mráz po zádech. Viděl jsem dechberoucí finále, nádhernou ukázku, co se scénami dokáže udělat výborně zvolená hudba. Vše protknuté úžasnou kreativitou, která mě neskutečně bavila, třeba i ten devátý díl, co zde má zatím asi nejslabší hodnocení, já osobně považuji za veskrze geniální ukázku kreativity a zajímavých tvůrčích i vypravěčských postupů. Vždyť já si i užíval, jak je zpracovaný opening, jak odráží, o čem celý seriál je. A i když se tu vlastně jedna linka z velké části uzavřela, stejně jsem zase dostal hned dva velké háčky, kvůli kterým chci další díly a vědět víc. Autoři vědí, co dělají, mají mě přečteného, umí pracovat s atmosférou, udržet si mě. Sice jsem u pár prvních dílů ještě chvilinku tápal a říkal si, že to není taková síla, jak si to pamatuju z první řady a možná mi v druhé sérii i trošku chyběl ten koncept několika různých příběhů, jako to měla první řada a vlastně i docela dlouho trvá, než hlavní dvojice použije svoje schopnosti, ale to jsou reálně jen drobnosti, které mi nemůžou zkazit skoro perfektní dojem co teď po posledním dílu mám. 9,5/10 ()