Tři přítelkyně – Catarina (Olinka Hardiman), Claudia (Carmen Russo) a Rita (Nadia Cassini), které žijí v italském provinčním městě, dostanou pozvání k návštěvě místního notáře. Dozví se, že jejich dávná kamarádka ze střední školy Anna zemřela v Acapulcu. Před lety odešla do světa po nařčení, že je „děvka“, na čemž měla svou zásluhu i trojice kamarádek. Nyní jim Anna odkázala dohromady jednu miliardu starých lir za podmínky, že do tří dnů od přečtení závěti nasadí svým manželům parohy. Jejich nevěra musí být zdokumentována a důkazy předány notářovi. Ženy se snaží škodolibou podmínku splnit, což způsobí řadu groteskních situací, do nichž se zapojí manželé potencionálních dědiček i jejich milenci. (curil)

curil

Rozverná italská komedie, jak jsme u M. M.   Tarantiniho zvyklí, která se točí okolo   manželské nevěry a dědictví miliardy lir. Kdo   by se neobětoval, zejména když jde o tak   jednoduchou věc, jako je sex. Všechny tři   kandidátky dědictví jsou fešandy v těch   pravých letech a snaží se, seč jim síly   stačí. Osobně jsem fandil Ritě (Nadia   Cassini), která se také dostane nejdále, což   byla i zásluha jejího trhlého manžela Filippa.   Film bude těžko akceptován někým jiným než   přesvědčeným fandou italských sedmdesátek   osmdesátek a nenáročných komedií, které jsou   založeny na bláznivém humoru, expresivních   postavách všelijakých nýmandů, ksichtění a   překřičování jeden druhého. Nesmí chybět   ani trochu erotiky, která k té době a žánru   komedie patří ()