Pro Charu je rodina vším, přesto se někdy neubrání představě života bez ní. Navázání nesmělého přátelství s mladou dívkou ji přivede k nevyhnutelné konfrontaci s bolestnou minulostí, stejně jako vzbudí palčivou otázku: Je mateřství přirozeným stavem bezmezné lásky a péče, nebo jde o ideál vymíněný společností? (MFF Karlovy Vary)

dubinak

Nejhorší zážitek z Varů. Delegace tvrdila, že film pokládá kontroverzní otázky o mateřství, na které by se třeba ženy bály zeptat. To mě celkem navnadilo a vzhledem k tomu, že jsem psala na podobné téma bakalářku, byla jsem zvědavá, jak moc bude tohle drama emocionálně surové a vyřkne nejedno tabu o mateřské roli. Tady se dalo tak tlačit na pilu, mohlo to být originální a šokující. Bohužel, nebylo to zdaleka ani jedno a originalitu tento film neviděl ani z vlaku. Petros Charalambous se rozhodl nezacházet do detailů a plácá se v úplně nezáživném příběhu o ženě, kterou mimochodem hraje jinak skvělá Angeliki Papoulia a která by si za svůj antipatický charakter zasloužila facku. Tohle nemělo message ani co by se za nehet vešlo a paradoxně tady ten vztah matky s dcerou nebyl skoro nijak zobrazen. Prostě absolutní propadák bez potenciálu a vlastně i snahy diváka zaujmout. KVIFF 2021 ()