Přímý přenos benefičního koncertu České televize na podporu tornádem zasažené jižní Moravy moderují S. WitowskáD. Stach. Kapely a interpreti zahrají v originálních a neočekávaných propojeních... Česká televize pořádá koncert na podporu Charity Česká republika, největšího nestátního poskytovatele sociálních služeb. Ta začala v zasažené oblasti pomáhat bezprostředně po řádění živlu. Organizovala činnost monitorovacích týmů, které mapovaly rozsah škod jednotlivých domácností, aby pomoc lidem zasaženým tornádem byla co nejvíc účinná a adresná. Týmy zaměstnanců i dobrovolníků připravovaly hygienické a potravinové balíčky a pomáhaly s distribucí materiálu k potřebným. V první fázi se peníze ze sbírky použijí pro akutní humanitární pomoc na místě, v dalších dnech budou určeny na obnovu domovů zasažených obyvatel. (Česká televize)

fabecc1222

Chválihodná věc, která se podařila udělat za opravdu velmi krátký časový úsek, takže je vidět, že když se chce, tak se dá opravdu zamakat, a pro takovou věc dát dohromady slušnou sbírku interpretů. Samotný výběr je pak pochopitelně věc dost subjektivní, ale za mě dobré, byl jsem spokojen. Cynicky pobavili Mňága a Žďorp s Buty a jejich píseň o pokrývači, kterého smetla vichřice :D :D... Co se nepovedlo, tak bylo promítání v postižených obcích, nejen kvůli počasí, což určitě odradilo dost lidí, ale nejsem si úplně jistý, jestli o něco takového tam lidi stojí... Vzhledem k tomu, že musí řešit otázky bydlení, mnohdy jsou u příbuzných mimo dané obce, celý den se snaží pomáhat, tak už asi večer nemají náladu jít sledovat koncert. ()

mchnk

Markétka Irglová potěšila, moc pěkný...Mňaga fajn, evidentně užito, publikum celkem chladné a celkově spíše průměrný zážitek i při dobém zvuku, ale jako akce spojená s potřebnou pomocí na určitém místě samozřejmě skvělé. ()

sskrblik

Moje hodnocení tří hvězd se nese v duchu kontroverzní doby.  Pražští floutci si zazpívají jak to bylo na Moravě katastrofální a klidně se nakazí bez bázně a Hany mutací  omega beta zeta slyší mě někdo. Namísto toho moravští hrdinové pro Co viď polejou jazyk slivovicou a natočí kurevské tornádo do poslední vteřiny než to rozjebe půlku baráku. Tak kdo je dneska větší hrdina? Oukej o to tady nende, každopádně po dnešku jsem tak prolustroval onlajn peněženku a dobrosrdečným jiho krajanům poslal nějaké krejcary ku domovu či na pívo. Jsem rád, že se vyjadřuje solidarita lidí velmi pěknými finančními dary, na druhou stranu se né vždy na všechny postižené humanitárně dostane. Nicméně je mi to milejší než posílat love do Afriky organizacím o kterých nevim ani Ň. ()