Popelka na farmě

• USA A Cinderella Story: Starstruck

Finlay Tremaine žije v malém městečku Dreary v Idaho na farmě, která její rodině patřila víc než sto let, jako Popelka. Její otec zemřel a vládu nad farmou převzala nevlastní matka Valerian, která po Finlay chce, aby se starala nejen o farmu a zvířata, ale ještě obskakovala ji a nevlastní sourozence, protivnou Saffron a ještě protivnějšího Kala. Macecha se ke všemu chce farmy zbavit, už zapojila místní realitní agentku Louisu. Finlay sní o tom, že by se chtěla stát herečkou, a tak zajásá, když se v městečku znenadání objeví hollywoodský filmový štáb a pořádá konkurz na muzikál, ve kterém hraje hlavní roli lamač dívčích srdcí Jackson Stone. Valerian ale její naděje okamžitě překazí, konkurzu se zúčastní Saffron a také sama Valerian. Jak ráda zdůrazňuje, v roce 1987 vyhrála soutěž „It Girl“ a je přesvědčená, že vypadá jako starší sestra své dcery. Valerian Finlay nařídí, aby do města k řezníkovi odvedla prasátko zvané Jon Ham. Finlay čuníkovi slíbí, že ho ukryje ve stodole, dokud všichni na příkaz nadělat z něj vepřové nezapomenou. Ve městě ale náhodou zabloudí právě na místo, kde se koná konkurz. Nezaváhá a vystřihne skvělé pěvecké číslo, a ještě lepší číslo s lasem, které ovládá naprosto mistrovsky. Její vystoupení bohužel skončí katastrofou, protože Jon Ham se splaší, zaplete se do lasa a protáhne Finlay blátem a louží. Všichni se smějí a přezdívka Pig Girl je na světě. Jenom Jackson přiskočí, aby jí pomohl na nohy... (TV Nova)

Apanatschi

Priemerná farmárska verzia popolušky so sympatickou ústrednou dvojicou. Štvrtá hviezdička je za profesionálnu prácu so zvieratami - všetka česť - predpokladám, že to im pri produkcii dalo najviac zabrať a vyšlo to výborne. ()

slunicko2

A zase jedna o Popelce... 1)  Scenáristka, režisérka a produkční, jindy též herečka a choreografka 57letá Michelle Johnstonová se očividně rozhodla prorazit na poli režie s filmy s popelkovským obsahem. Toto je již její čtvrtý (z pěti), již druhý, kde si napsala scénář a nakonec první, který i produkovala._____ 2)  Snímek má vlastně dvě dějové linky. Jedna je ta klasická popelkovská, druhá je jakousi parodií na filmování laciných braků._____ 3)  To nejhezčí jsou jako obvykle kluci. Pěkný 30letý Kanaďan Richard Harmon (Popelčin nevlastní bratr Kale), trochu moc umělovecký 25letý Američan Michal Evans Behling (herecká hvězda Jackson Stone) a příjemný 26letý Kanaďan Ricky He (ochotný kovboj Kenny)._____ 4)  Nejvtipnější na věci mi přijde český překlad pojmu pig girl, jak v polovině filmu Popelku její rodina označovala, jako vepřice. ()

oveckaoa

Další z milionů verzí popelky (od režiséry Popelky Vánoční Přání a Popelky v teniskách) tentokrát situovaná na farmu kde přichází režisér natáčet film. Ačkoliv ho dotyčná vidí tak minutu zamiluje se do něho a snaží se ho sbalit jelikož jako ženská to nejde tak se přesleče za chlapa. Film je to průměrný romantická scéna zde až do konce není žádná a celkově není moc co chválit. Písně se podařily, ale jsou jen dvě a líbila se mě postava Saffron, ale to je asi tak vše. 40 procent ()

Marze

Kovbojska Popelka z ospaleho zapadakova. Film je čím dál tím horší, přesto se asi většina dámského publika dodiva kvůli sexy Michalovi Evansovi. Dávám jednu hvězdu za prase a za to, že v americkém filmu nehraje výjimečně Popelku Číňanka. ()