Deatte 5 bjó de battle

• Japonsko Deatte 5-byou de Battle (viac)

DaweForeman

Toto anime se zaměřuje na hru o přežití, kdy mi to asi nejvíce připomnělo anime Btooom. Liší se to tím, že jednotlivé postavy mají implantované tentokrát speciální schopnosti. Hlavní hrdina je velice inteligentní stratég, který myslí několik tahů dopředu a tak je zajímavé sledovat jeho myšlenkové pochody. Ostatní postavy taky nejsou úplně špatné, kdy si člověk v některých situacích opravdu řiká, zda má hlavní hrdina šanci, a tak to není úplně předvídatelné, nebo mají celkem zajímavé pozadí/osobnost. Na druhou stránku to ale působí trochu nudně, protože dramatická stránka nebo respektive její atmosféra tu jaksi chybí, kdy mi to spíše připadalo jako hra bez následků, než hra o přežití, která je narvaná napětím,  i když se tu vyskytuje smrt. Po animační stránce by to celkem ušlo nebýt té naprosto nesedící 3D animace, která se místy objevuje. Po hudební stránce je to průměrné, kdy to tak nějak dokresluje trochu požitek, že člověk nemá pocit, že je to bez hudby. ()

Matej.Soukup

Animovaná adaptace úspěšné mangy se bohužel tak úplně nevyvedla. Ano, manga sama o sobě je výborná a anime ji kopíruje do detailů po všech stránkách, ale co sráží kvalitu, je právě ta zásadní položka každého anime - animace. Jako by producenti úplně zapomněli na to, že dobré anime nedělá jen dobrý příběh, ale ztvárnění se tomu musí minimálně přibližovat. Nějaký ten přešlap při dobrém příběhu diváci odpustí, ale tady jde bohužel animace s každým dalším dílem o něco dolů a u posledních dvou dílů jsem už jen kroutil hlavou. Stejně tak použitá hudba snad až na dvě skladby je poměrně snadno zapomenutelná a během samotných dílů člověk aby nějaký doprovod v pozadí opravdu pohledal. Takže ano, příběh i postavy jsou stále skvělé a taky solidně nadabované a k záporákům člověk cítí ještě větší nenávist než v manze – hlavně tedy k Mion - ale ta animace kulhá na obě nohy, což je velká škoda. Máme se prý dočkat druhé řady, která naváže tam, kde první skončila, to jest ve čtvrtém programu, tak doufám, že se trochu zvedne kvalita. ()