darkrobyk

Někteří teologové a filosofové tvrdí, že existuje pouze jedna magie, kterou lze použít dvěma způsoby. Každopádně v tomto pagan hororu je to poněkud zvláštní. Sal Devito jede džípem a pod kola mu vběhne dívenka. Nešťastná náhoda ji stojí život. Sal je zbaven všech obvinění, ale dědeček dívky se s tím nehodlá smířit. Je to temný dědek! Použije černou magii, tak trochu něco jako voodoo, aby Salovi ztrpčil život. Ten tak vidí podivné věci, temnou postavu a stále se mu vrací ona nehoda. Postupně je na tom čím dál hůř. Pomoci může jen čarodějka. Rituál je fajn, byť je směsicí křesťanské víry a pohanství (což mi přišlo podivné). Otázkou je, zda bílá síla sejme černou. Pěkná kamera předkládá zajímavé obrazy, zátiší i aranžované scény (Jackie se Salem v posteli připomněli mj. Ovoce stromů rajských jíme...a vůbec jsem tam chvilkami tu Krumbachovou viděl), má smysl pro detail. Krásná krajina - nejlepší jsou vodopády. Film sází hlavně na neklidnou atmosféru, kterou pomáhá budovat i hudba - občas fakt děsuplná. Restaurovaná kopie má obraz jak bič, což zážitek umocňuje. Dnes asi spíše pro sběratele. Za mě spokojenost - 3,5*. ()

raimi

Prakticky neznámej obskurní, náladovej a atmosférickej folklórní horor z lesů a venkova amerického Vermontu. Už jenom ty nádherný lokace tvoří polovinu atmosféry. Regionální nezávislej film, kterej je překvapivě kvalitní a spíš než na přímočaré atrakce se soustředí na vyvolávání plíživého neklidu, a stupňující se atmosféry zmaru. ()

kaylin

Americký snímek „Dark August“ je pro mě jedním z těch filmů, proč stojí za to objevovat horory a dívat se i po těch, které nejsou tak známé, nebo které dokonce zapadly a třeba už se ani nezachovaly v až tak dobré kvalitě. Takové filmy mají hodně zajímavý retro styl, ale přitom se jedná o filmy, které se skutečně snažily o hororový příběh a jsou zároveň poměrně originální. ()

Časové pásmo bolo zmenené