Instalatéři z Bílého domu

• USA White House Plumbers

Minisérie vypráví skutečný příběh o aféře Watergate z roku 1972. E. Howard Hunt (Woody Harrelson) a G. Gordon Liddy (Justin Theroux), strůjci Watergate a političtí vzbouřenci prezidenta Richarda Nixona, jistou náhodou svrhli prezidentský úřad, který se snažili chránit. (M__)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (6)

Instalatéři z Bílého domu (2023)

Vůbec vlastně nevím, jak tuhle sérii uchopit jako celek. V žánrech tu teda určitě chybí komedie, protože tvůrci se nebojí většinu času hrát na jasnou parodickou strunu a mnohdy to působí v rámci dějového zasazení až nemístně. Když se pak pokusí někdy zahrát na vážnější notu, tak to je docela silný kontrast a vlastně divák ani nemůže poznat, jestli je to myšleno vážně, nebo je to jen další tvůrčí kousek. Tvůrci se asi chtěli pokusit co nejvíce šokovat ve všech ohledech, jak v tvůrčích, tak i v přenesených informacích, kdy se snaží naznačovat, že ne vše je historicky podáváno správně. ()

Vloupání v Beverly Hills (2023) (E01)

Zatim úplně nevím, jak k tomu vlastně přistoupit. Jako na první dobrou je to čistá komedie, v podstatě parodie. Humor je zatím tak 50/50. Ty dobové reálie tomu dodávají jakože nějaký šmrt vážnosti, ale prostě když Woody dojde na návštěvu ke kolegovi z FBI - náckovi, co poslouchá projevy Hitlera, tak je to teda wtf. Uvidíme, jak se to vlastně celé vyvine. ()

Tohle prosím zničit (2023) (E02)

Jsem z toho pravdu říct trošičku zmatený. Tvůrci viditelně pojali celou látku značně odlechčeně, ale pořád se snaží jakoby tvářit, že je to brané celé na vážno. Komediální vsuvky tak pak působí někdy až nepatřičně, přitom to někdy sklouzává až ke klasické převlékací komedii, kdy postavy mění charaktery a zevnějšek jak ponožky. Ústřední dvojka pak má být jakože duo bizarních agentů, kteří jsou něco mezi Patem a Matem a Temným případem. ()

Nepij whisky ve Watergate (2023) (E03)

Začíná to bejt vážně divný. Kdyby to točilo jako rovnou přiznanou parodii, a ještě víc šlápli na plny v tomto směru, tak by to asi mohla bejt dobrá sranda. Ale takhle je to vlastně taková nadsázka, na jejiž pozadí se odehrávají reálné události, které ale zas vůbec vtipné nejsou, ani nijak odlechčeněji podané. ()

Spisovatelova žena (2023) (E04)

Tak už jsem přijal, že to není ani trochu drama, a že s realitou to asi taky nebude mít moc společného. Problém je, že když to vezmete jako komedii, tak tomu chybí hlavní aspekt, tedy sranda. V podstatě jsem se v tomhle díle skoro ničemu nezasmál. Závěrečný zvrat, natočený teda strašlivou kamerou, nabízí směrem k finále možná i nějaký emoční zvrat, ale uvidíme, jestli to tady bude vůbec fungovat. ()

Otroci víry (2023) (E05)

Závěrečný díl nechává vlastně divákovi spíš víc otázek, než odpovědí. Jakoby se snažil diváka navodit k tomu, že ne všechno v realitě je prezentováno tak, jak se reálně stalo, potažmo, že některé charaktery jsou vlastně mistři přetvářky a jejich historická úloha by mohla být o něco jiná. No, těžko říct, co je vlastně pravda, co je lež, a co je fikce tvůrců. ()