Ako si nezobrať princeznú

(TV film)
  • Česko Jak si nevzít princeznu (viac)
TV spot

Vianočná komediálna rozprávka o princovi Leopoldovi a princeznej Jozefíne, ktorí sa postavili osudu a rozhodli sa, že svadba nebude. Ako si nezobrať princeznú je komediálny príbeh o cestovaní v čase, ale aj o tom, že človek nemá svoj osud iba vo svojich rukách. Leopold a Jozefína si k sebe nevedia nájsť cestu, spojí ich dobrodružný výlet do budúcnosti, ktorý sa razom zvrtne sa nebezpečný boj o život a kráľovstvo. Ako to už v rozprávkach býva, napokon sa všetko na dobré obráti. (RTVS)

Sylviiik

Princ ve stylu Jirka Mádl a princezna absolutně neprinceznovská. Celou dobu v jedněch šatech jako z tržnice. 🤦‍♀️ Dokoukat se to dalo, ale teda... Žádná hitparáda to nebyla. ()

EDEN13

Já osobně mám s pohádkou dost velký problém, a i když se to možná někomu nebude líbit tak hned po Žitovi, Léčivé vodě a Čarovnému kamínku jí řadím na to nejspodnější místo moderních pohádek.  Pohádce nemůžu upřít zajímavé nápady, kterých je tu opravdu dost...zároven je to ale jasný důkaz toho, že dobrý nápad vám sám o sobě nestačí...pokud do něj nevtisknete emoce a nepodbarvíte to alespon průměrnou hudbou. Ten film jako by pořád hrál, ale nebyl ve výsledku o ničem...samozřejmě nějaký ten podtext má, ale z filmu není vůbec cítit, stejně jako náklonost mezi dvěma protagonisty...k postavám si nevytvoříte žádný vztah, ani k jedné...vzájemné interakce vůbec nefunguje, a navíc jsou scény někdy tak zvláštně sestříhané a zrežírované, že máte pocit, jako kdyby jste byli na nějakým tripu... je to opravdu škoda, jelikož ten nápad a celkově i mnoho hlášek z filmu dělalo víc než jen tupou podívanou, ale bez emocí a propracovanosti postav a i příběhu je to všechno spláchnuto do záchoda...alternativní verze jsou strašně cool, ale jen tehdy když postavy znáte a záleží vám na nich a víte o nich více než dvě věty...protože je asi špatně, když jsou protagonisti na popravišti a vy vůbec nic necítíte...je to slabota, ale mohla to být opravdu velmi dobrá pohádka... mohli dát například víc času vzájemnému nepřátelství mezi postavami, napříč jejich věkem atd. ()

wooloong

Bylo to takové jalové a nepřesvědčivé, chyběl tomu pořádný nosný příběh, kostýmy taky dost hrůza, a to neustálé porušování kauzality ... ale ve srovnání s některými pohádkami z posledních let to ještě ujde. ()

cabroid

No, nebyla to až taková hrůza. Ale pecka taky ne. Princezně zakleté v čase se to nepřiblížilo, ale ta byla za mne trochu jako zjevení. Za 3 hvězdy, asi zaslouženě. ()

Stefi_836

PROČ, proč, proč??? Proč tak super námět, ale tak zkažená celá pohádka? To nikdy nepochopím PROČ. Je tu někdo, kdo by mi to mohl už konečně vysvětlit, proč se ty Štědrovečení pohádky pořád tak odflakujou??? ()

Lucy39

Panebože, kde je čas Popelek, Třetích princů příp. Tří veteránů a S čerty nejsou žerty !?  Nové české pohádky mne zklamávají čím dál víc... Loni jsem ještě tu hvězdnou vydýchala, pěkné efekty i nápad.. ale letošní macourkovské cestování časem se fakt nepovedlo a naše celá rodina se bohužel těšila, až to celé skončí :-( ()

Jimmy73

Jedna z těch o malinko lepších novodobých vánočních pohádek, dokonce místy i vtipná. Trochu podobnost s pohádkou Princezna zakletá v čase a pro děti asi možný problém s časovými skoky. Dokoukali jsme, ale podruhé vidět nemusíme. ()

horskejvlk

Kdyby namaskovaly Annu Fialovou jako Jennifer Lopez, tak jak ve Hvězdy zpívají, bylo by se alespoň možno dívat na krásnou princeznu ale takhle…Tři sudičky Janžurová má dikci jak po mrtvičce, Konvalinková jak čínská dýně, Kolářová mumie jak “Lucka” co chodí z nožem. Janák se opět pustil do žánru na který nemá talent ani buňky a opět to byl jeho Waterloo.  Co pohádku dělá pohádkou ? Učí se to na FAMU v 1 ročníku , Janák si to plete z Výletem do budoucnosti jen zahaleném v “pohádkových kostýmech”, nevhodnou tuctovou hudbou, kostýmy které jsou časově nezařaditelné a nefotogenickými interiéry zámku . Nemá cenu víc psát smysl pohádka měla a to tu že se Granady na podporu české kinematografie zase roztočily a aktéři dostaly výplaty, toť celý důvod k natočení další mizerné polistopadové pohádkové prohry. ()

Vassago

Slabý průměr… V každé pohádce, by měla být princezna, mladá a krásná. Princ může být trouba, ale nesmí mu táhnout na čtyřicet. A toto jsou největší chyby, které autoři udělali. ()

Hugo3333

Vůbec ne špatná pohádka. Jasně, vykrádání cestování časem, změny minulosti. Jenže pořád je to pohádka pro děti. Dobré obsazení. Pro mě ale od půlky ztráta tempa a nějak už jsem se začal těšit na konec. Přesto za mě jedna z těch lepších pohádek za poslední domu. Tři hvězdy za pohádku a ta čtvrtá za Aničku Fialovou a její uvěřitelnou princeznu. ()

lomax

Slabší štědrovečení kousek. Zajímavý úvod, hodně špatný závěr. Princezna nevýrazná, princ poněkud odrostlý. Jedna hvězda za Zvířetice, druhá za Kolářovou. ()

roabe odpad!

Hrubě odfláknuté. Začalo to drobnostmi, např. míchání vápna v trokách na prasata (na to bývaly vápenné jámy nebo alespoň klasické necky), špatně založený šíp při střelbě z luku, prý písmo "švabach" v knize o věštění (švabach bylo tiskové písmo, nikoliv psané). Poněkud přestárlý princ. Podezření na Downův syndrom u malé princezny s mírně mongoloidními rysy se naštěstí nepotvrdilo, ale „krev a mlíko“ dospělá princezna viditelně postrádala. Zase pískovcové skály, Zvířetice opakovaně jako sídlo zbojníků, jen Frýdlant celkem neokoukaný. Pak se to ale začalo vršit: Princ s princeznou nepozorovaně(!) ukradnou sudičce hodinky. V nastalé době prince a princeznu sice nikdo nezná, ale přesto se mohou volně pohybovat po celém hradu. Žena velitele stráže ani nepípne, když jí sebere dítě (kdyby jí alespoň jednou větou vysvětlil, že to třeba zajistí jejich lepší budoucnost). Jak se velitel stráže dostal k moci (s půlkou přiblblých vojáků) a původní král s druhou půlkou vojáků se stali zbojníky? Kteří mnoho let nic neudělají proti svému vyhnání a zřejmě nikomu v království změna režimu nevadí? Princezna řeže provaz na nějakých nesmyslných jen pro tento účel nainstalovaných vzpěrách zábradlí místo narušení nosných trámů mostovky. Při zavření dveří tajné komnaty je vidět přivřený kus praporku, čehož by si nevšiml jen slepec. Velitel stráže, který dostal úkol najít princovské batole, když mu jej (pro něj neznámí) princ s princeznou přinesou, se nad tím nijak nepozastaví, nezatkne je jako podezřelé z únosu (na nápad výměny dětí přijde až potom). Princ ztratí důležité hodinky a nijak to neřeší. Obehrané robinhoodovské scénky. Sudičky klidně zavedou vojáky k doupěti zbojníků. Velitel stráže princi a princezně před popravou klidně půjčí hodinky, o kterých přece musel vědět, že jsou nějaké zvláštní a důležité. Zapalování dýmovnic na koberci v původních interiérech Frýdlantu – co na to památkáři? Pitvoření, ochotničení, nelogické, trapně nevtipné. Odpad. ()

Ryorka

Zatímco u Princezny zakleté v čase byl super nápad časové smyčky zprzněný naprosto hroznými hereckými výkony ( vyjma samotné prinzezny ) a režií, tak tu ten nápad s ovládnutím času byl kapku krkolomější, obvzlášt pro menší děti. Ale o to víc se tu hrálo, byla lepší režie i scénář. Takže pro mě tahle pohádka byla příjemné překvapení. ()

Malingo

S očekáváním každoročního propadáku příjemně překvapila, nebyl to sice žádný zázrak, efekty se samozřejmě Hollywoodu nevyrovnají, ale lokace dobře vybrané, fajn herci a délka tak akorát. Snad už teď kvalita půjde s každým dalším rokem jenom nahoru:) ()

j1c2

No...koukala jsem se hlavně kvůli Adamczykovi, kterého mám ráda...začátek dobrý...zbojníc takoví zbyteční...konec dost zmatený....celkový dojem 50:50. Myslím, že z toho cestování časem se dalo vytěžit mnohem víc. Za Frýdlant se přikláním k vyššímu hodnocen, takže 3 hvězdy. ()