Ako si nezobrať princeznú

(TV film)
  • Česko Jak si nevzít princeznu (viac)
TV spot

Vianočná komediálna rozprávka o princovi Leopoldovi a princeznej Jozefíne, ktorí sa postavili osudu a rozhodli sa, že svadba nebude. Ako si nezobrať princeznú je komediálny príbeh o cestovaní v čase, ale aj o tom, že človek nemá svoj osud iba vo svojich rukách. Leopold a Jozefína si k sebe nevedia nájsť cestu, spojí ich dobrodružný výlet do budúcnosti, ktorý sa razom zvrtne sa nebezpečný boj o život a kráľovstvo. Ako to už v rozprávkach býva, napokon sa všetko na dobré obráti. (RTVS)

Olík

Stalo se to už takovým národním sportem hejtovat každou novou štědrovečerní pohádku, ale za mne musím říct: „Na to co se poslední dobou točí za nové kousky, docela dobrý“. Bavila mne zápletka s cestováním v čase, nevadil mi přestárlý princ Adamczyk, užíval jsem si kostýmů, lokací a celé té omáčky okolo. Možná mi trochu neseděla princezna v podání Anny Fialové, kterou mám jinak docela rád a vůbec nechápu trend poslední doby, nacpat do tuzemských filmů alespoň jednoho Němce na kilometr čtvereční……Sonsee Neu spíš rušila celkový dojen, než cokoliv jiného. Ale když vezmu v potaz loňskou O vánoční hvězdě a vlastně i ostatní, tak Karlu Janákovi jdou pohádky rozhodně lépe, než například romantické komedie. ()

Razzor_82

Jak neposrat štědrovečerní pohádku? To je otázka posledních let a bohužel Janák už by měl přestat mrhat penězi daňových poplatníků. Špatný scénář vede ke složité slátanině.  Nudné postavy a nevyužití hereckého potenciálu tří sudiček, které působily strnule. Adamczyk působí na prince staře a brutálně přehrává. Působí jako trapný trouba. Fialová je pro mě nesympatická. 2/10 ()

dakarin

Laskavá pohádka :-) možná i tím kouzelným časem, ale mě se to líbilo. Janák mi sedí, inteligentní rukopis ... on dokonce zvládl i cestování časem a nebylo to mimózní ;-) Lidský rozměr to jednoduše stále dokola zachraňuje ... to tedy zřejmě velice často třeba tady na zemi :-) ()

helraiser

Mnohem lepší než jsem čekal, ale něco tomu jenom přeci chybí. Ovšem moderní háv a sci-fi vložka tomu opravdu sluší. Takze celkově tentokrát docela spokojenost. ()

FOCKE_WULF

Po zhlédnutí převládá pozitivní emoce. Nechávám stranou tu brutální společenskou ultraobjednávku, aby televize generovaly obrovské závěje nových pohádek. Ty jsou primárně určené k programování dětí, aby z nich udělaly krotké domestikované občany, kteří se chovají správně. Ale proč po nich baží tolik dospělců? Cožpak jsou všichni tak prostí? ()

Vabr

Nic moc. Letošní pohádka mě otravovala a nudila. Námět s cestováním časem byl líně a trochu nesmyslně využit, rozhodně existují lepší filmy s touto tématikou. Postavy mi tu byly nesympatické, obzvlášť princezna s princem. Děj byl neuvěřitelně předvídatelný a otřepaný, během sledování jsem si musel hrát s rádiem, který jsem dostal k Vánocům, abych neusnul. Herci hráli dosti průměrně a vážně si nepamatuju žádný film z posledních pár let, kdy by Iva Janžurová nehrála popletenou důchodkyni - ne, není to vážně komické, už dávno to zašlo do oblasti zoufalé trapnosti křičící po komedii. Nakonec tomu nasadí korunku předvídatelná svatba prince a princezny, kteří se tak šíleně ‚‚nesnášeli". Vyhodnocení: Podle názvu bych čekal zábavnější pohádku ()

tranquill

"Náčelník má vždycky plán! Třeba záložní..." Docela příjemná pohádka. Taková přirozená... "Štěstí oceníš, když je ho málo. Když je ho hodně, tak si ho nevážíš..." ()

GIK

Matně si pamatuji, že tam bylo celkem dobře propracované cestování v čase. Jinak nic moc. Sudičky chabota. Princezna taky nic moc. ()

Hannibal1913

Vtipný to není, děj je plnej nelogičností (hlavně cestování v čase) a do toho se všichni poddaní, hlavně vojáci, chovají jako totální idioti... Copak už nejde natočit pohádku postaru? A bez, kurva, Němců a Maďarů? ()

RypavaDvojka

Inu, pořád lepší než to vloni. A místním rozumbradům bych doporučil kouknout se na zetkové blafy, kterých je mraky. JIstě změní názor. A "odpadníci" asi vloni na pohádku nekoukali, nemohli by totiž takto hodnotit. ;) ()

ER

Hrátky s časem ve veselém pojetí. Herecky velmi dobré, dějově taky (Adamczyk a Fialová), jen to mohlo být trochu "dospělejší", když už se kouzlilo s návratem do minulosti. Třeba jako Princezna se zlatou hvězdou...., jejíž odkaz tady byl vidět. ()

E lan

Zklamání. Je to prostě blbá pohádka. Nadějné obsazení ve vedlejších rolích a slabá ústřední dvojice. A ten čas, tan se nějak scénáristovi zamotal. Ach jo. ()

Lupes

Složité hrátky s časem a záměny osob rozhodně nejsou pro menší děti. Totálně se ztratí. I tak by to ovšem mohla být velice slušná podívaná, neb zápletka je dobrá a pár vtipů i pobaví ("Podrž si mě!"). Prvních dvacet minut ještě ujde, jenže pak si uvědomíte, že režie ovládá jen jednu tvůrčí polohu - tu za všech okolností veselou. Běda, začne-li se divák ještě ptát, proč vševědoucí sudičky nic netušily či jak takové "královské" dítě přesvědčíte, aby se vzdalo otce (byť geneticky nevlastního). U Janáka navíc platí, že často i obstojný scénář pošle výběrem herců a jejich režií do kopru. U Korunního prince to navzdory hereckému pitvoření bylo ještě na shovívavé ****, tentokrát je ovšem výkon hereckého osazenstva ve vedlejších rolích tak bídný, že to připomíná seriálovou produkci televize Prima. Především Ľuboš Kostelný v roli adoptivního mysliveckého otce je totální dřevo, zklamáním je ovšem i má srdcovka - Miroslav Táborský. Největším hříchem Janákovým ve všech jeho pohádkách zůstává ale humor. Za ten by měl být souzen, neb svým pojetím legrace se nebezpečně blíží Zdeňku Troškovi. V zásadě by stačilo méně pitvoření, v pohádce pak nemusí vždy zbrojnoši pobíhat jako stádo zmatených pitomců. Kdyby tak Janák-Hudský nasadili vážnější tvář, vzali celou tu vojensko-zbojnickou patálii trochu dramatičtěji a třeba i akčněji... To ale evidentně neumí a výsledek tak zcela zapadá do současné vlny "korektně" sterilní filmové produkce. Když pak hlavní padouch odchází pouze "s domluvou", člověku se zasteskne po dobách Mrakomora připíchnutého ke zdi. ()

Jonatána

Já jsem navýsost spokojená. Originální, vtipná, neotřelá pohádka, bezvadná ústřední dvojka, mezi kterou to jiskří, Anička Fialová je krásná princezna a Marek Adamczyk sympaťák každým coulem. Sudičky jedna lepší než druhá, krásná výprava. Prostě za mě velmi povedená pohádka, kterou ráda znovu uvidím. Bavila i mého syna, a to je co říci. A abych nezapomněla, konečně jedna pohádka, která dětem reálně říká, že není normální ráno uvidět ji nebo jeho, v poledne být k smrti zamilovaný, druhý den se vzít a žít šťastně až do smrti. Pohádka, která jim říká, že když se lidé poznají a něco spolu prožijí, tak se třeba začnou se mít rádi a vědí proč, i když to tak zpočátku nevypadalo. Faktem ale je, že pohádka bavila nás dospělé, jestli se děti zorientovaly v těch časových rovinách, nevím. Ale dovedu si představit, že mnohé diváky takhle inovativní pohádka nenadchla.  Co už, mě rozhodně ano.  Viděno znovu 20.12.2022 Co jsem napsala, platí do puntíku. Spokojenost veliká v rozporu s mudrci zde na ČSFD. :-D A do třetice 18.5.2024. Napsala jsem to přesně tak, jak bych to napsala i dnes. ()

bearmeedek

Milé děti! Chápu, že je opravdu těžké jednou za rok skočit z Ulice a ze Slunečné po hlavě do nové pohádky. A že se ztrácíte v cestování v čase, a navíc si myslíte, že dnešní děti to nepochopí. No nic, dobře vám tak. Za mě to byla normální pohodová pohádka. Sice žádný zázrak, ale nemám ani žádné výhrady. To některé pohádky v posledních letech byly jiné výtvory! 67%. ()