Michael Palin: Nezapomenutelné cesty

• Veľká Británia Michael Palin: Travels of a Lifetime
Veľká Británia, 2020, 4 h 18 min (Minutáž: 43 min)

Oblíbený televizní cestovatel vzpomíná na nejdůležitější cesty svého života, o kterých byly natočeny úspěšné dokumentární seriály a při nichž projel svět od pólu k pólu, brázdil písek pouští i širé oceány. Michael v rozhovorech, jež nepostrádají intimitu osobní zpovědi, hledá s pomocí vlastního archivu onen osudný okamžik ve svém životě, kdy se mu cestování stalo vášní, a poví nám, jakým výzvám musel čelit při natáčení svých originálních filmových cyklů. Jeho slavní příznivci, například Simon Reeve a Joanna Lumley, nám zase prozradí, čím je Michael inspiroval, aby i oni vyrazili na dobrodružné toulky světem. (TV Spektrum)

kuk0

Dokument rozobera najznamejsie cestovatelske denniky Michaela Palina (Around the World in 80 Days, Pole to Pole, Full Circle, Sahara, Himalaya). Ako sa transformoval z Montyho Pythona na plnokrvneho cestovatela, ktory nastartoval novu cestovatelsku horucku v BBC pocas 90. rokoch. Ukazuju tie najvacsie udalosti ktore zazil Michael pocas svojich ciest okolo sveta a do toho usmevne komentare ako to prezival. Skoda len ze tam dali viacero dalsich hostov, co vela krat uplne zbyocne komentovali dane udalosti. Vacsinu z nich mohli kludne vystrihnut a doplnit tam dalsie Michaelove spomienky. Odporucam kazdemu koho bavi cestovanie a chce si zaspominat na stare casy alebo si chce pozret zosumarizovanu verziu originalnych serii.. ()