Moonlight

• Čína Yue guang bian zou qu (viac)

Anet21

⚪Končím po 20 dieloch... Fakt som sa snažila, naozaj, ale toto sa nedalo. Takto nemotorne časovo rozťahať jednu triviálnu romantiku, to sa tak ľahko nevidí. A pritom premisa a leitmotív práce vo vydavateľstve je zaujímavý, trochu podobný ako v kórejskom počine Romance is a bonus book, ale tu je skoro úplne nevyužitý, téma sa točí v kruhu - kto čo napíše a koľko za to dostane a či sa editorovi podarí presvedčiť autora, aby u nich dopísal ďalšiu knihu atď. No, všetko toto by možno ako-tak fungovalo na priestore kórejských obligátnych 16 dieloch seriálu, nie na vyše 30.⚪ Strašne uťahané, hlavná herečka sa podivne šklebí a snaží o roztomilosť, hlavný hrdina nevie skoro vôbec hrať, vedľajšia romantická linka možno aj zaujímavejšia ako hlavná, ale tiež umelo predlžovaná. Všetko je plné klišé, postavy sú archetypy, až na pár reflexií postáv alebo zaujímavých myšlienok o umeleckej tvorbe je to vlastne celkom prázdne. A ono by to ani nevadilo, veď to je žánrovka, ale nadrbať o tom cez 30 dielov? Strašne ma to rozčuľuje a nechápem. Chcela som to ako amatérsky ocd-pacient dopozerať, aby ma nemrzelo, že to hodnotím bez dopozerania, ale proste nemám síl, nemám. Snáď niekto konečne raz nakrúti aj dobrý romantický seriál z prodtredia kníhkupectva/vydavateľstva, lebo doteraz je to bieda.⚪ ()