Master Devil Do Not Kiss Me

• Čína E mo shao ye bie wen wo (viac)

Život An Chu Xiae (Fair Xing) se obrátí vzhůru nohama, když jí na následky nehody zemře matka, a ona je svěřena do péče bohaté a vlivné rodiny Han. Chu Xia tak začne chodit do vybrané školy a bydlet pod jednou střechou s Han Qi Luem (Hongyi Li), se kterým jsou už od prvního setkání na nože. (Lex.San)

Lex.San

1. série: Master Devil jsem chtěl vidět už od prvního odvysílaného dílu. Dlouho jsem si ale musel počkat, než byly k mání titulky. Námět samotný není nijak originální, ale určité situace byly řešeny tak, že příběh získal úplně jiný nádech. Namátkou – matka Han Qi Luea mi svým dohazováním připomněla jinou matku od rodiny (z Itazura na Kiss), vztah dvou hlavních protagonistů sice od začátku nepřetéká hate/love scénami, ale o to víc je jejich chování divákovi bližší apod. Na druhou stranu zde máme klasický x-úhelník (kde ale hlavní hrdinka nebere ani na jednu stranu ;)), budování vztahu v kolektivu, vše lze vyřešit usilovnou snahou aj.*** Pro mě tak byl Master Devil příjemnou podívanou, která měla své momenty (zábavné i méně zábavné) – 3* (7/10) 2. série: Druhá série a vlastně přímé pokračování příběhu mě upřímně zklamalo. Očekával jsem důstojné pokračování zajímavě rozjetého seriálu a místo toho jsem hned od začátku dostal hloupou tahanici o hlavní hrdinku. K tomu ani An Chu Xia neměla tolik snahy nastalou situaci řešit. To, že by se neuměla pořádně rozhodnou, bych i bral, ale ona se mezi těmi kluky tak plácala, že jsem si musel dát vždy pauzu a seriál trochu vydýchat, abych ho rovnou neodepsal. Na druhou stranu mě to i mrzí, protože jsem silné An Chu Xiae fandil. Bohužel to v průběhu seriálu čím dál více vypadalo, že její přímočarost a silný charakter jaksi vyšuměl. Byl jsem proto rád, když se kolem 10 ep. začal příběh konečně někam hýbat. Ke slovu se totiž dostaly „záporné“ ženské postavy. Ale i tak to nebyla žádná sláva, alfou omegou celé doramy totiž nebylo nic jiného než pitvání se v pocitech té či oné postavy – má mě rád(a)/nemá mě rád(a); mám se vyznat/nemám se vyznat. A tak pořád dokola. Později se k ději přidružily i potíže ve firmě rodiny Han a otázka biologického otce Chu Xiae. Zvraty to nebyl nikterak originální, ale já byl tak zoufalý, že jsem i tuhle změnu uvítal.*** V první sérii se zajímavé momenty střídaly s těmi nezajímavými. Bohužel v tomhle pokračování bylo zajímavých momentů jako šafránu a já netrpělivě odpočítával díly, které mi zbývají do konce příběhu. To by se u seriálu rozhodně stávat nemělo – slabé 2* (4/10) ()