Päť cudzincov cestuje v spoločne prenajatom karavane, aby sa dostali do spoločného cieľa. Keď padne noc, na ceste sa objaví mŕtve zviera a v snahe vyhnúť sa mu auto narazí do stromu. Keď ráno precitnú, ocitajú sa uprostred ničoho. Cesta, po ktorej išli, zmizla a okolo nich je len hustý les a malá čistinka. Čoskoro však odhalia, že toto miesto je spojené s hrozivým kultom a ich čaká boj na život a na smrť. (Arsenal83)

Lachtaan

To si tak podle roztodivných recenzí zauvažujete nad tím, že Netflix nejspíš doručil další zábavnou blbinku ve stylu loňského polského Nobody Sleeps in the Woods Tonight a on se spíš vydal cestou rebootu Wrong Turn a splácal hodinu a půl dlouhou nebetyčnou hovadinu. Jelikož jsem viděl celý původní Pach krve a bavil se i u záležitostí typu Primal Rage, tak mi gore horory nejsou cizí, jakmile se ale z prvotně zajímavých mytologických končin dostaneme do ujetých lidských sekt, jde všecko do kopru. A tenhle film do něj skočil opravdu po hlavě. [viděno na Netflixu 24.7.2021] ()

HonzysKISS

Na začátku to vypadá jako opravdu klasický horor. Čekáte, že se parta děcek ztratí na dovolené, kde je postupně bude mučit banda úchylů. Ono to tak vlastně je, ale „klasicky“ přišlo velké zklamání, že se vše odehrává za kamerou. Nejde vidět nic. Smůla. Od poloviny filmu je to pro mě zklamání. Přitom natočené to je vážně dobře. Taky to podle mě zkazil závěr. Kde už to vypadá spíš komicky a působilo to jako nějaká parodie na tarantinovky. Jako má to být urychlená cesta z hororového žánru do jiného, ale na mě to nezapůsobilo. Alespoň má ta jedna holčina pěknou prdel. 50/100 ()

korbitch22

Bizarní žánrový megamix který slouží jedinému a to složit poctu hororovému umění. Režisérovi se musí nechat, že si s divákem doslova vytírá prdel. Ačkoliv se to celé může zdát jako kopie všeho, co jste viděli dříve, je Klasický horor opravdu místy děsivý horor s několika šílenými momenty. Atmosféra hustá jako prase, při siréně jsem si vybavil ten skvělý mrazivý feel z nového Lesního ducha nebo Silent Hill. Ve filmu vidíte Slunovrat, Blairwitch, Texaský masakr a další a další horory. Celé je to tak napínavé, že jsem nevěnoval pozornost jasným odkazům na pointu a ta mě rozbila. Není sice vůbec originální a opět odkazuje na další desítku jiných filmů, ale tvůrcům se předešlý děj, napětí a strach daří stupňovat takže 90% filmu věříte tomu co se děje a za to si zaslouží tvůrci respekt. Výtku mám k tomu, že mě paradoxně tenhle styl mysteriózního hororu (Slunovrat) úplně nebere a tvůrčí duo sem tam děj zbytečně natahuje, plus úplný konec taky nic moc. Ale jakmile se hlavní hrdinka chopí brokovnice slintal jsem blahem. Navíc famózní soundtrack, ruchy a skvělá kamera. Mám rád tyhle odvážné pokusy. Půl * nastřelím nahoru.70%. ()

xxmartinxx

Pomalý rozjezd, málo krve (nic proti horům, ve kterých neteče krev, ale nesmí to vyvolávat dojem, že se z opatrnosti uhýbá pohledem). A ty meta řeči... nevím... je riziko zastavit film jen kvůli meta dialogům, a tady to moc nevyšlo. Někdo tak posedlý horory jako záporák by měl navíc vědět, že final girl vždycky vyhraje - jeho představa o hororu, kde se prostě zabíjejí turisti, dokud nejsou mrtví, je vlastně dost zvláštní. 2 a 1/2 ()

EvilPhoEniX

You Feel like you have already seen it!Classic Horror Story měl veškeré předpoklady stát se výborným hororem a rozhodně není špatným, avšak já jsem trochu v rozpacích a budu tentokrát s hodnocením přísnější.Italský nádech filmu sluší, potěší nádherné rurální teritorium ( božský LES!), skvělá hudba, hezké masky, impozantní chata ( Jeníček a Mařenka ?), docela netradiční příběh s překvapivým zvratem, sirény a tmavě rudá!! ( Zdravím Argenta) a příjemné hororové odkazy. Neplést si vykrádačku s poctou, to je jasný záměr tvůrců.Film má už od začátku nádech Texaského Masakru a pomalu odkazuje na různé exploitationy a hixploitationy, což je můj nejoblíbenější subžánr, takže logicky jsem se na tenhle film opravdu těšil. Kde se to přepne v jakousi variaci na Asterův Midsommar, tohle vše je v pořádku, ovšem to na mě působilo, že Leatherface nechal motorovku v kůlně a moc si nedokážu vysvětlit, proč Hixploitation z Itálie se bojí Gore víc než já pavouků?!!!Když už hodlají tvůrci do filmu dát Torture, tak proč má vše zůstat na divákově představivosti ? Ok čtenářům knížek to možná nevadí, ale já se po 5 letech těšil na pořádné Gore ( Tady krev měla stříkat z obrazovky až ke mně do obýváku!!) a to zůstalo kdesi v náznacích, v tomhle film rozhodně nenaplňuje svůj potenciál a že by se jednalo o intenzivní divočinu či nepříjemnou hororovou atmošku, se také vyloženě říct nedá, což je škoda, protože našlápnuto měl film dobře, spousta jiných věcí ( hudba, prostředí, vizuál, děj) tu funguje, ale mně to nestačí. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak je to asi jako jít do bordelu a nechat si tam polechtat koule od šlapky, ale k felaci nikdy nedojde.• Příběh 3/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5. 6/10. ()

• Při hromadné hostině si lze všimnout, jak většina strávníků pouze předstírá, že jí a pije. (Maraboy)
  • Film byl natočen v Římě a v Lese stínů (Foresta Umbra) v národním parku Gargano. (ČSFD)