Doktor Sully Travis (Richard Gere), tedy dr. T, jak mu všichni říkají, je známým dallaským gynekologem a porodníkem s rozsáhlou a vybranou klientelou. V práci je obklopen výhradně ženami a doma, kde má manželku, dvě dospělé dcery, švagrovou a chůvu jejích tří dětí, je na tom stejně. Jediným únikem z ženského světa, naplněného někdy až přes míru štěbetáním o malichernostech, jsou jeho lovecké výlety s třemi kamarády a hodiny strávené v golfovém klubu. A právě tam se objeví nová trenérka. Bree je zcela jiná, než všechny ostatní. Samostatná, nezávislá, bez obdivu v očích k přitažlivému lékaři. Zaujme ho při prvním setkání, ale jejich sblížení urychlí domácí "zemětřesení". Žena se zhroutila a bude dlouhodobě, možná trvale hospitalizována v psychiatrické léčebně. Mladší dcera má před svatbou a ta starší otci svěří, že sňatek má být jen zástěrkou její lesbické orientace, což se v ten slavný den prokáže. Na pomoc přispěchala švagrová, ovšem v doprovodu pomocnice ke třem jejím "slaďoučkým holčičkám" a vrchní sestra, kterou chápal jako profesionálního partnera, se mu svěří, že ho už léta miluje. Sully Travis se rozhodne pro únik. Vede ale zcela jinam, než předpokládal a očekával. (oficiálny text distribútora)

Peabody

To nepochopení a nespravedlivě nízké hodnocení vcelku chápu :-). Kdo hledá slíbenou romantickou komedii, spláče nad výdělkem, protože tohle je sžíravá altmanovská satira s některými komickými prvky, jako jeho Svatba není komedie i když jsou tam komická místa. Takže spousta fanynek Richarda Gere musí být zklamaná, protože romance se nekoná, manželka ho nakonec nechce, dcery s ním i se sebou mají problémy a on s nimi taky a i jeho golfistka není ochotna k tomu s ním odejít, protože má svůj život (na rozdíl od většiny ženských postav, které jsou paničky z vyšších vrstev a jen si hrají na charitu, ženská práva a podobně). Mechanismus svatby je zde použit znovu, ovšem už ve fázi finální a totální destrukce, kdy se vlastně teprve ozřejmí jak měla ta sýčkující dcera pravdu a že opravdu outdoor není bezrizika a Marilyn je fakt problém a zvát se neměla. Dlouhá expozice, kdy štěbetající a pištící americké paničky zahlcují plátno a je obtížné to překousnout a nějak se v nich zorientovat - znám to i z jeho jiných filmů - ale tady je to snad ještě delší, nebo mi to tak jenom připadalo, protože to americké afektované jásání a objímání se a pak nastavení nohy nemám rád. Pak ale začne ta lokomotiva supět kupředu a jede a jede a stupňuje tempo až k závěrečnému nadšenému (a taky falešnému) radostnému výkřiku Je to kluk. Richard Gere není super herec, ale to není problém, je krásný a svoji úlohu zvládá a herečky kolem něho jsou vynikající a místy příšerné a muži před nimi prchají na kachny nebo do Las Vegas. A Sully taky neví, co s nimi, co jim nabídnout a co od nich chtít a neumí pochopit, že žena si může dělat svoje, i proto ho Bree a její stanovisko na konci tak zdrtí a sejme, protože i on zacvakl do těch schémat úspěšného manžela a milující manželky, jak je kultura konce století kodifikovala. Klasický Altman, sice o maličko slabší než totální špička, ale pořád dobrý, ve stylu, která od něho mám rád a mám pocit, že mu rozumím. Hestiin komplex a nadvláda samozvaných znalkyň ženské psyché do toho patří a neustálé pití alkoholu taky. Oficiální text distributora je podle mne ale na roveň trestnému činu, protože je plný chyb a nepochopení. ()