Doktor Sully Travis (Richard Gere), tedy dr. T, jak mu všichni říkají, je známým dallaským gynekologem a porodníkem s rozsáhlou a vybranou klientelou. V práci je obklopen výhradně ženami a doma, kde má manželku, dvě dospělé dcery, švagrovou a chůvu jejích tří dětí, je na tom stejně. Jediným únikem z ženského světa, naplněného někdy až přes míru štěbetáním o malichernostech, jsou jeho lovecké výlety s třemi kamarády a hodiny strávené v golfovém klubu. A právě tam se objeví nová trenérka. Bree je zcela jiná, než všechny ostatní. Samostatná, nezávislá, bez obdivu v očích k přitažlivému lékaři. Zaujme ho při prvním setkání, ale jejich sblížení urychlí domácí "zemětřesení". Žena se zhroutila a bude dlouhodobě, možná trvale hospitalizována v psychiatrické léčebně. Mladší dcera má před svatbou a ta starší otci svěří, že sňatek má být jen zástěrkou její lesbické orientace, což se v ten slavný den prokáže. Na pomoc přispěchala švagrová, ovšem v doprovodu pomocnice ke třem jejím "slaďoučkým holčičkám" a vrchní sestra, kterou chápal jako profesionálního partnera, se mu svěří, že ho už léta miluje. Sully Travis se rozhodne pro únik. Vede ale zcela jinam, než předpokládal a očekával. (oficiálny text distribútora)

sharky

Altmanovi filmy nenám rád, ale tohle dílko je světlá výjimka, kterou asi ne úplně každý pochopí. Já si to vysvětlil jako film o člověku, kterému ženy šíleným způsobem ničí život, ale jemu přesto nezbývá než konstatovat, že bez nich nemůže žít. Tohle je přesně stav, ve kterém se nacházím většinu života, možná proto se mi tenhle film líbil:) ()

Lynn

Filmy Roberta Altmana mají většinou něco do sebe (moc se mi líbilo Dědictví tety Coockie), ale ztvárnění je dosti problematické. Konkrétně zde mi přišly scény např. při rodiném setkání ženského osazenstva nebo na gynekologii až příliš hlučné a tím pádem nepřehledné. Naproti tomu scény s Richardem Gerem a Helen Hunt měly šmrnc. Celkově film působí rozpačitě a nevyrovnaně, ale má dobrý námět, občas vtipné scénky apod. Hodnotit se dá těžko, ale 3* jsou asi nejvhodnější. ()

gudaulin

Zdánlivě to vypadá, aspoň podle současného hodnocení na ČSFD, že snímek je jeden velký průšvih a Altman se na stará kolena dostal do bezvýchodné tvůrčí krize. To by potvrzoval i nejeden rozladěný komentář. Můj dojem je poněkud odlišný, viděl jsem slušný 3* film. Zlatá éra Altmanovy tvorby spadá do 70. let, později si sice podržel svou tvůrčí metodu mozaiky lidských osudů a motivů se spoustou vedlejších postav, jenže ke stáru už tak vlažné tempo ještě zvolnil, zatímco filmový svět kolem výrazně zrychlil. V současné klipové kultuře vypadají jeho filmy jako čistý anachronismus. Altman navíc připomíná fotbalového hráče, který k nelibosti publika pomalu krouží po hřišti, mazlí se s míčem a trénuje techniku, zatímco zapomíná, že fotbal se hraje na góly, a na bránu za celý zápas ani nevystřelí. Protože ale nikam nespěchá, stačí si všímat změn společnosti, které předbíhají setrvačnost v myšlení. A tak zatímco se v médiích stále bojuje za práva žen, společnost se výrazně feminizovala a ženskými právy se nejčastěji ohánějí dobře situované paničky z vyšších vrstev. Úspěšný gynekolog dr. T. je obklopen ženami a i když je rozený diplomat nadaný nadprůměrnou empatií a mohl by být vyhlášeným vzorem milujícího manžela, stále víc mu ženský svět přerůstá přes hlavu a nakonec ho donutí k potupnému útěku. Altman je dobrý pozorovatel a jednotlivé scény se vyznačují jemnou ironií. Představitel hlavní role Richard Gere sice nikdy nebyl a nebude Dustinem Hoffmanem, ale typově se do role uhlazeného elegána hodí dokonale. Celkový dojem: 65 %. ()

Pavlínka9

Pro mě zvláštní film od Roberta Altmana, jelikož mi okolo něj přijde, že je okolo něj zbytečně mnoho povyku...Prostě to nelahodilo mému oku. Mnoho problémů, rychlé střihy a plácání jednoho přes druhého. Svatba sice výborná a nejspíš bych si taky vybrala Liv a ne ženicha, který vypadal, že je na svatbě omylem. Ale způsob provedení filmu mi přišel příliš nudný a nevystižený. ()

kubilov

Dr. T je vlastně úplně klasická Altmanovka. Spousta slavných herců, pověstný mumraj, ale taky to celé profrčí jako rychlík a skoro nic to za sebou nezanechá. Chápu, že při těchhle filmech mu snad i více šlo o formu než o obsah, ale zvláště ke konci zde nějaká pořádnější pointa tak trochu chybí, protože ten pokus, který tu je vykreslen, opravdu moc nefunguje. I tak fajn sranda se známými tvářemi. ()

• Film v roce 2000 otevřel Mezinárodní filmový festival v Chicagu. Moderátor Bill Kurtis tento film uváděl dvakrát, protože poprvé omylem řekl "Pan T a jeho ženy". (HappySmile)