Na konci sil

(TV film)
  • angličtina Out of Breath

Tři nemocnice ve stavu nouze. Obsazená kovidária, vyčerpaní zdravotníci, beznaděj i jiskřičky naděje... Štáb režisérky Šárky Maixnerové natáčel po roce trvání doby covidové ve třech českých nemocnicích na odděleních rizikové péče o těžce nemocné pacienty. V nemocnici v Kolíně, ve Fakultní nemocnici v Motole a v Hranicích. Zachycuje nesmírné úsilí lékařů a zdravotníků o přežití každého nemocného, jejich radost z úspěšného léčení i jejich traumata a frustrace z množství úmrtí těch, kteří svůj boj se zákeřnou nemocí prohráli. Jsme svědky zoufalství i naděje, seznámíme se s příběhy nemocných, vyléčených, i těch, kteří o ně pečují. Přes veškerý stres neztrácí nemocniční personál optimismus, a i když se mnohdy zdá, že všichni jsou na konci svých sil, jedou dál… Film je věnovaný zdravotní sestře Věře Hanušové, první české oběti onemocnění COVID-19 z řad zdravotníků. (Česká televize)

Marze

Cekal jsem dalsi propagandu ve stylu "vsichni zdravi a v kondici zalezte na rok do sklepu a zachranme kuraky a zdravotne zhuntovane spoluobcany" na prikladu mesicniho medialne  sledovaneho boje o zivot taxikare s cukrovkou a obri nadvahou. Ale tento dokument,pres vsechnu svou mizerii kolobehu zivota a smrti vyzniva obetavosti personalu a solidaritou pozitivne.Dodrzuje reportazni styl bez vyderacskych komentaru. Kazdy z utrzkovitych vet ma svuj osobni pribeh ."Privezli mou sestrenici ,pak mou tetu".Lekar se priznava,ze mel strach i o sebe. Kazdemu druhu jde v prirode o maximalni rozmnozeni, proto maji vsichni sveho predatora. Naseho predatora kouzelne popsala postava dokumentu "staci takova mala mrcha a jsme bezmocni".Tento predator se choval ferove a bral jen slabsi kusy. Dokument se nezamysli nad sirsimi souvislostmi vzniku pandemie a to je koristnicky zpusob zivota lidstva. A tak je dost pravdepodobne ze po praseci chripce, ptaci, SARS,Ebole za deset let vznikne pokracovani Na konci sil 2. ()

Likan7

Na Českou televizi hodně špatný dokument, který mi absolutně nepřinesl žádné zajímavé nebo nové informace. Situace v nemocnicích to byla opravdu vážná, o tom nepolemizuji, ale nepotřebuji vidět tajtrdlíkování zdravotních sester. spíš než dokument, tak snaha o emotivní dopad. ()