Doktor Rob Vern (Robert Foxworth) vypracovává pro papírenskou továrnu dobrozdání ohledně vlivu na životní prostředí. Přitom dochází ke strašlivému zjištění: splašková voda z továrny způsobila nenadálé mutace mezi místním zvířectvem. Netrvá to dlouho a jedna z bestií zaútočí... Krvavý horor s ekologickým podtextem. (Pohrobek)

Knor

kolik má tenhle film kladů, tak má i záporů. Prostředí perfektní a nejvíc se mi líbí efekty a masky ze starý školy. Scéna se spacákem je asi ta nejpamátečnější. Co mě ubíjelo, bylo hodně pomalý tempo, zkrátil bych film tak o půl hodiny a chtěl bych taky víc krve. Na jedno kouknutí Ok, ale vracet se k tomu asi už nikdy nebudu. ()

djbarrel

Poměrně ponurá atmosféra a solidní hudba v tomhle případě dost bodují. Myslím, že nejlepší scéna, je ta v tunelu, kdy monstrum zuřivě pobíhá a řve okolo. Tam by se atmosféra opravdu dala krájet. Námět je sice trochu klišé, ale zpracování dobré. Maska monstra je solidní jen do chvíle, kdy se nám ukáže na "světle". Vypadá podle mě nachlup stejně jako medvěd bez kůže. Ale abych nekřivdil. Rozhodně se jedná o lepší masku, než jaké se objevují ve filmech s rokem výroby 2000 a vyšším a tady si člověk musí uvědomit, že se jedná o rok 1979. Jediný větší logický kiks je až na konci, kdy lidé utečou přes řeku a monstrum je pronásleduje do řeky a oni si myslí, že se utopilo a čekají na molu, místo pokusu o útěk. Což je zvláštní hlavně proto, že je tam s nima i ten vědátor, který předpokládal, že monstum může mít i žábry ... Ale jinak je vše v mezích a atmosféra je fakt slušná. V době uvedení to musela být pecka. 77 % ()

Zupan_

Herci a príroda uplne vpoho lenže sa akosi neviem rozhodnúť či na tom boli horšie úplne nezvládnuté efekty monštra, alebo kásting Assanteho za indiána...Slabé 3. ()