Dr. Bunnakit (Tul Pakorn) pracuje jako forenzní lékař v jeho rodném městě a jednoho dne má za úkol prošetřit případ smrti jeho kamarádky. Sebevražda oběšením se ale postupným vyšetřováním začíná podobat spíše vraždě. Doktor se stává terčem vydírání, při kterém ho neznámá osoba nutí případ uzavřít jako sebevraždu. Bun se i přesto pustí soukromě do vyšetřování případu a důkazy ho dovedou k podezřelému učiteli Tanovi (Max Nattapol), který popírá účast na vraždě a zároveň mu nabízí pomoc při hledání pravého útočníka. (goshyes)

Andrea1717

Manner of Death ma príliš nezaujal, chémia medzi hlavnými postavami nefungovala, príbeh okolo bol nudný a ani herecké výkony nie je veľmi moc za čo chváliť. Proste mi v tom nič neladilo. ()

jiri.twist

Po hlavních rolích v Together With Me dostali Max a Tul možnost se ujmout hlavních rolí tohoto žánrem zcela odlišného seriálu. Myslím, že herecky ještě více vyspěli, především mužný Max (Tan), ze kterého se navíc stal úžasný sympoš, možná už i tím, že mu konečně "odčesali" afinku z čela (navíc ty bitky v jeho provedení byly přesvědčivé, žádné "jen jako"), Tul (Bun) byl roztomilý jako vždycky, jen mi trošku vadilo to, jak ho ti thajští vlásenkáři prznili tím česáním, ale to je nepodstatné. Celková kvalita velice vysoká, oceňuji, že už to nebyli "malí chlapečci" z prváku na univerzitě. Příběh trošku zdlouhavý a překombinovaný. První větší erotické sblížení Tana a Buna v sedmém díle je tak přesvědčivé, nádherné, a přitom nemusí dojít k velkým erotickým scénám, že jsem podobné dlouho neviděl ... Pokud si vzpomenu na tento seriál, tak to nebudou střílečky a komplikovanost děje, ale vždy se mi jako dominantí vybaví téměř dokonalá hlavní dvojice mladých mužů, a to jak herecky, tak zjevem ... takže se loučím s touto recenzí slovy Buna Tanovi: "voníš nádherně" ... 810109 ()

emkon

Děj seriálu Manner of Death se zaměřuje více na vyšetřování zločinu, než na romantiku. Z tohoto důvodu bych sérii nenazýval BL dramatem s kriminální zápletkou, ale spíše jako kriminální seriál s BL zápletkou. Nicméně seriál mě i tak neuvěřitelně pohltil. Jednak svým pojetím, kdy se tvůrci nebáli poukázat na obchod s lidmi, na drogy, nebo na zkorumpovanou policii napojenou na vysoce postavené osoby, a jednak svým rychlým tempem bez hluchých míst, kdy se tvůrcům daří diváka solidně napínat od prvního dílu až do úplného konce. Na tomto seriálu si ale nejvíc cením hereckého obsazení hlavních rolí Tana a doktora Buna Maxem Nattapolem a Tulem Pakornem. Jejich herectví bylo úžasně přesvědčivé. Když bylo potřeba, bylo hravé, ale ve vypjatých scénách velmi emotivní. Tato série měla větší tempo než u podobně laděného seriálu Not Me, a děj byl vyšroubován mnohem výše, než například u KinnPorsche. Seriál mě bavil i díky nádherným scenériím severního Thajska, výbornou kamerou a střihem. K této sérii se určitě brzy vrátím zejména díky velkému sympaťákovi Tulovi. ()

Petra321

K úplnej dokonalosti chýba naozaj iba malý kúsok. Inak je Manner of death perfektná dráma, ktorá stojí za pozretie. Ako už bolo v jednej z recenzií spomenuté, krimi a BL k sebe nezvyknú pasovať, to však nie je prípad tohto diela. Vzťah, alebo čokoľvek, čo postavy medzi sebou mali dokonalo zapadal do deja a bez neho by to možno ani nefungovalo, keďže situácie boli špeciálne prispôsobené dvom hlavným hrdinom. Chémii medzi nimi som bohužiaľ nerozumela. Boli chvíle, alebo možno skôr konkrétne scény, v ktorých to krásne iskrilo, ale potom tu boli také, kde som mala pocit, že si Bun drží odstup a vlastne ani nechce, aby v tom pokračovali. Možno práve to bolo cieľom, kto vie a možno iba mne niečo ušlo, preto za to nechcem strhávať hviezdičku, keďže to je naozaj asi jediná vec, ktorá mi na seriály prekážala. Zvyšok, príbeh, dej, prepletenie, vývin celého prípadu... Všetko do seba krásne zapadalo. ()

goshyes

Nejsem moc na napínáky, ale tohle mě mile překvapilo! Krimi a BL většinou nejde dohromady, ale tenhle projekt se povedl. Příběh napínavý, nepředvídatelný a zajímavý, spousta známých tváří, pojmy z prostředí medicíny, zajímavé vedlejší postavy, ale hlavně případ, který je místo romantiky středem dění. Koho nudí Thajský klišé a má chuť na víc akce a "reality" tak doporučuju. ()

LeninkaK

Příběh sice trochu pokulhával, ale já nejsem hnídopich a nejsem z oboru herectví ani nemám filmové vzdělání, takže nemůžu úplně soudit, natočit seriál nebo film musí být neskutečně náročné, aby se zalíbil všem je asi nemožné. Tento seriál je dospělý. Max i Tul zde ztvárňují pracující dospělé, což je mi velmi sympatické. Co se týče jich osobně oni k sobě naprosto herecky i typově sedí. Inspektor M mě velmi překvapil, já ho celou dobu podezřívala :) Seriál určitě doporučuju. ()

Skylar

Pro mě byl tento seriál velkým překvapením. A bylo to milé překvapení. Jednak se mi moc líbil ústřední pár, a jednak ta krimi linka byla skvělá. Všechno jsem s hlavními hrdiny dost prožívala, chvílemi jsem se smála, chvíli se bála. Některé postavy byly vážně odporné a jiné zase úžasné. Někde byl děj předvídatelný, jindy jsem zase byla překvapena. Zkrátka to byla super podívaná. Také mě nadchla atmosféra, která byla ponurá a k příběhu se vážně hodila. Nedostatek slunce, mlha a záběry na kopce a hory se střídaly se záběry v malé ponuré nemocnici. Dost to pozměnilo mou představu o Thajsku. Těším se, že tento seriál zkouknu brzy znovu. Rozhodně ho řádím mezi mé nej BL série. ()

Ignacia

Velmi povedený a pro BL žánr nevšední kousek, který patří mezi mé top a viděla jsem víckrát. Kromě nadprůměrně zpracované BL stránky má seriál i velmi obstojnou až mrazivou detektivní zápletku, spoustu napětí a zvratů, nahodí sem tam pár reálií z doktorského/policejního prostředí a jako bonus ukáže i kousek thajského venkova. Díky kriminální zápletce si rozhodně zaslouží hodnocení 18+. Obě hlavní role dali konečně vyniknout hereckým schopnostem Maxe Nattapola a Tula Pakorna, kteří byli dosud známi především díky dějově jednodušším a rozvláčnějším Together with me (1 a 2) a Bad romance. Kamera, střih, postprodukce - obecně zpracování filmu hodnotím pro BL jako nadprůměrné. ()