Party with Me

Po tom, ako jej náhle zomrie otec, namiesto, aby si zorganizovala svoj osobný život, vyrovnáva sa Harper (Allison Flanagan) s touto neočakávanou stratou opíjaním sa na večierkoch s jej uletenými a podivínskymi priateľmi. (sochoking)

silentname

Včera sa mi nejako už nechcelo písať komentár, tak som si to odložil na dnes. Ale o "Party With Me" je rozhodne si treba niečo povedať. Myslím si, že v mojom prípade môžem povedať, že na dobrú dramédiu, ktorú nám prinesú Gravitas Ventures si vždy rád nájdem čas. A hoci by som mohol povedať, že názov filmu mi indikoval niečo trošku iné, tak sme sa opäť dočkali príbehu, ktorý má svoje silné momentky a veľmi dobre hovorí o našich postavách. O ich problémoch, o ich živote, ich snoch. Reálne ani jeden z našich hrdinov podľa mňa nie je úplne normálny človek, no to mi absolútne nevadí. Dokonca je fajn, že máme príbehy o zvláštnych ľuďoch, ktorí mi ale neprídu ako vymyslení. A to sa tu zvláda dobre. Reálne som zhodnotil, že toto je celkom vtipná depka. Ako sa dajú tieto dve slová spojiť? Nuž... film začína slovami: "Grief Sucks", čo vraj povedal alebo povie raz vo svojom živote úplne každý. A áno, každý sa vyrovnáva so svojim vlastným žiaľom po svojom a niekedy to vie byť aj trošku sebedeštrukčné. Treba však vnútorne svojich démonov poraziť a nepadnúť úplne na dno. A neodtláčať od seba ľudí, ktorí ti chcú pomôcť. Lebo naša hlavná hrdinka sa cíti úplne sama a má pocit, že ju nikto nechápe, pričom každý by jej vnútri len chcel pomôcť a zbaviť ju toho trápenia čo v sebe dusí. Funguje to dobre. Ak máte náladu na indie americkú dramédiu od Gravitas Ventures, tak "Party With Me" je určite presne ten typ filmu, ktorý hľadáte. Hodnotenie: B+ ()