Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (CinemArt SK)

AtemuLukas

Černý telefon Existují horory a horory. Ten první jsou klasické lékařky, na který koukáte s holkou, v naději, že se lekne a přitulí se. Ten druhy jsou pak horory, které mají dobrou myšlenku řekneme až originální, že si je zapamatujete, a nebo jsou tak děsivé, že vás budou děsit i několik let potom (Alien). No a kam se řadí tento počin? No spíše do té první kategorie a však velké minus je, že má nevyužitý potenciál. Hned vysvětlím.  Příběh šikanovaného kluka s minimem přátel, kterému se stane nepříjemná situace je sice už trochu klišé, ale zapadá to filmové atmosféry, takže proč ne. Co ale už je trochu novinka je černý telefon, ve kterém hlavní hrdina slyší předchozí oběti. Musím uznat, že tenhle koncept mně na začátku zaujal. Stejně tak vrah s maskou a černými balónky, jehož masky se v některých scénách podle situace mění.  Co bylo trochu nevyužito byl právě samotný vrah. Ten mi nepřipadá moc děsivý a to ani přes tu jeho masku. Spíš mi připadal jako BDSM strýček pedo.  Napětí tu tak nějak funguje, ale to až do chvíle, kdy sestra hlavního hrdiny začne mít flashbacky na únosce. To už mi trochu připadalo, že to tam moc nepatří. Co mi dále na filmu vadilo byl fakt, že má dobrou myšlenku, ale to zpracování ve vás nic nezanechá. Není to typ filmu nebo hororu, který si řeknete, že musíte vidět znovu. Nehledě na to, že je dost předvídatelný. Dávám 60% ()

JancakV

Jo, retro osmdesátek mi ovlivňuje hodnocení, ale oceňuji také to, že se celý příběh mohl odehrávat i v současnosti, protože vliv chytrých telefonů a dalších vychytávek by se neprojevil (mobil zahodí, všechna místa nejsou s kamerami, …), což třeba u Stanger Things není možné, tam by to v současnosti nefungovalo. A mimochodem únos s krytím pomocí balónků byl nepříjemně reálný, a tím to je uvěřitelnější. ()

janececek

Oproti nejnovějším hororovým přírůstkům je tento film o stupínek výše. Derricksonův rukopis je jasně znát už od začátku a kdyby se nebál jít místy trochu do hloubky, více si pohrál s charakterem a historií záporáka, nebál bych se jít do pěti hvězd. Takhle za čtyři. ()

Estadra

Přiznám se že mě to moc nebavilo. Čekala jsem že se o únosci se dozvíme nějaký příběh ale kromě toho že občas přijde do sklepa a má na sobě masku se vlastně o něm nic nedozvídáme. I konec mě přišel takovej opravdu extrémní... Nejlepší na filmu byla sestra se sny... Ta byla super. O žádné postavě tam vlastně není osobní příběh... Vše jsou to jen postavy a zřejmě je na divákovi si vytvořit o každé postavě osobní příběh sám. Dávám 3* ale popravdě nevím za co. ()

Diaganá

Myslel jsem, že koukám na jiný typ filmu.  Ve filmu bylo moc nadpřirozena, tzn. věcí, které se stát reálně nemohou a to není můj šálek kávy. Ale z počátku to bylo dobré, reálné, ze školních lavic.. ale ve vězení spíše už legrace. ()

samsozz

Úplná nuda od začiatku dokonca. Nie je to ani nechutné ani strašidelné ani creepy ani napínavé( možno tak 3 min). Niektoré pasáže boli dokonca tak nudné a oničom, že som rozmýšľal či nepôjdem radšej utrieť prach v celom dome ako dopozerať toto. Záver fajn aspoň niečo pozitívne. Stratený čas 2/5 max. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)