TE:20

všetky plagáty
Krátkometrážny / Dokumentárny
Česko, 2021, 15 min

TE:20 je zachycením vědecké práce v nejbližším detailu i celé šíři jejího společenského kontextu. Úkol je to nemalý. Obhájit cenu poznání a nastavit standardy kolegiality ve vědě a vzdělávání. Bude jedno léto stačit? Film svým názvem přímo antagonizuje minimalistické trávení času u hraní počítačové střílečky Counter-Strike. A nabízí východisko v podobě středoškolské T-expedice pořádané Národním pedagogickým institutem. Dokument mladých filmařů a filmařek je záznamem tohoto unikátního výzkumného pobytu. Práce se sebereflexí vypravěče bourá formální strohost mluvících hlav a snímek jde s vtipem divákovi naproti. (Academia Film Olomouc)

Andrew94

Dokument je dozajista zajímavý tím, že nám netradičně odlehčenou formou představuje něco jako výzkumné soustředění pro mladé a zapálené "vědce", uskutečňující se v krásné přírodě, kterou je třeba zkoumat. Bohužel, krom toho, že v naší malé zemi jsou mladí výzkumníci a že se vůbec podobná událost koná, jsem se nedozvěděl nic zajímavého a podstatného. Bojím se, že jediný důvod, proč bych si měl na tento dokument za několik týdnů či měsíců vzpomenout, bude jen ten, že v konkurenci několika desítek dalších filmů vyhrál diváckou cenu AFO 2021. ()