Po tom, ako sa nájde telo nezvestnej bojovníčky za práva zvierat, novinár Hannis Martinsson riskuje vlastnú kožu pátraním po stope veľkolepého príbehu. Rozvíri tým šokové vlny v izolovanej ostrovnej komunite Faerských ostrovov. (RTVS)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (7)

Na hrane útesu (2022)

Myslel jsem si, že půjde o "obyčejnou" detektivu, akorát z prostředí Faerských ostrovů, které mám rád, a tím pádem jenom proto jsem si ji nemohl nechat ujít. Vyklubal se z toho hodně propracovaný děj, který bavil. Navíc to bylo na jednu stranu zamotané, na druhou ne moc postav. Tohle hádám člověk od detektivky chce. Navíc, žádné zbytečné natahování, přehršel akčních scén, prostě uvěřitelný děj. ()

Goodbye and Hello (2022) (E01)

Konečně jsem se dostal dalšího filmového počinu z Faer. Atmosféra místního kraje je totiž úžasná, a to i na vlastní kůži. Úvodní část byla dobrá, zhruba víme, o co běží, ale zatím toho nevíme dost. Nicméně zde byla i částečná mdlost. Pevně doufám ve vzrůstající tendenci seriálu. ()

A New Dawn (2022) (E02)

Ačkoliv klasická kriminálka, tak tato epizoda měla spád, leccos se dalo dohromady, ale taky je tu toho spousta nového, a to je dobře. Na rozdíl od jiných seriálů tu není taková snaha za každou cenu natáhnout obsah. A to se ne všude vidí. ()

Wall of Silence (2022) (E03)

Skvělá část. Nejdřív jakoby se nic nedělo, ale nakonec se to celé dobře rozběhlo. A nejsem si jist, jak moc děj vlastně posunul. Prostě se těším na další díl. ()

Defend, Conserve, Protect (2022) (E04)

Kromě prvního dílu si zatím celá série udržuje dobrou úroveň. Jediné, a to jsem si uvědomil až v téměř ke konci dílu, co mě zaráží, je absence ovcí, a to jako úplná. Vzhledem k tomu, že ovci na Faerách nemůžete minout ani omylem, je to prostě zvláštní. ()

Follow the River (2022) (E05)

Seriálů s dobrým dějem jsem viděl dost. Nicméně zde se neustále objevuje něco nového, což v kriminální tvorbě není nic nového, nicméně mě to neskutečně baví. ()

Give and Take (2022) (E06)

Nemůžu si pomoct, ale ten závěr byl hodně infarktový. Tohle mi prosím nedělejte... ()