Vedoucí katedry

• USA The Chair

První žena, která to dotáhla na šéfku ústavu, i když není běloška, se na slavné univerzitě snaží splnit závratně vysoké nároky kladené na neúspěšnou katedru angličtiny. (Netflix)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (2)

Vedoucí katedry (2021)

Seriál se jen letmo dotýká problémů amerického školství se současnou superkorektností. Studenti třeba požadují vysvětlení poklesky slavných spisovatelů a profesoři si neví rady. Například Melvile bil svou ženu. K tomu vyhrávají písně romantických komedií, aby snad téma literatury nebylo pro většinové publikum nudné. ()

Dokonalá chyba (2021) (E01)

O kulturní válce na amerických univerzitách se k nám občas dostávají zprávy a tento seriál nevyužil svůj potenciál. Možná to měl Netflix přenechat HBO. Přesto jde na poměry Netflixu o nadprůměr. Nedávno jsem vidět dokument o konfliktech levicových a liberálních studentů s učiteli zastávajícími křesťanské a konzervativní hodnoty i mezi studenty mezi sebou. Tento díl je alespoň vtipný a projevuje pro své postavy porozumění. Hajlující profesor se dívá na protestující studenty jako na někoho, kdo ho chce vyhodit ze školy. Studenti chtějí vysvětlit širší kontext jeho počínání. Ve skutečnosti američtí studenti demonstrují kvůli drobnějším věcem , třeba proti pozvání hosta na přednášku, který má opačné názory než oni. ()