Katedru drtí omezený rozpočet i malý zájem studentů a Ji-Yoon se jako její vedoucí pokouší zavést pár novinek. A jeden z profesorů má co dělat, aby udržel nervy na uzdě. (Netflix)

Marze

O kulturní válce na amerických univerzitách se k nám občas dostávají zprávy a tento seriál nevyužil svůj potenciál. Možná to měl Netflix přenechat HBO. Přesto jde na poměry Netflixu o nadprůměr. Nedávno jsem vidět dokument o konfliktech levicových a liberálních studentů s učiteli zastávajícími křesťanské a konzervativní hodnoty i mezi studenty mezi sebou. Tento díl je alespoň vtipný a projevuje pro své postavy porozumění. Hajlující profesor se dívá na protestující studenty jako na někoho, kdo ho chce vyhodit ze školy. Studenti chtějí vysvětlit širší kontext jeho počínání. Ve skutečnosti američtí studenti demonstrují kvůli drobnějším věcem , třeba proti pozvání hosta na přednášku, který má opačné názory než oni. ()

chrispe

První díl mě nijak neuchvátil, spíš trochu nudil. Sympatická postava? Tak tu jsem zatím nenašla. Ale zato z těla profesora Billa (který má být nejspíš vtipným článkem, ale já jsem z něj spíš v rozpacích) jsem viděla víc, než bych chtěla. 2,5* ()