Vedoucí katedry

• USA The Chair

První žena, která to dotáhla na šéfku ústavu, i když není běloška, se na slavné univerzitě snaží splnit závratně vysoké nároky kladené na neúspěšnou katedru angličtiny. (Netflix)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (7)

Vedoucí katedry (2021)

Na The chair jsem se celkem těšila a bohužel to nesplnilo moje očekávání, nebo jinak řečeno... způsob vyprávění mi až tak nesedl, chyběla mi v tom hodně atmosféra a sympatické, výrazné postavy, jasnější pojetí toho, co to má předat. Vidím, kde by to mělo mít silné stránky, ale většinou to nefunguje. Taky jsem si musela vyhledat výraz Cancel culture, který jsem zaznamenala, ale nijak se jím nezabývala. Ale stejně mi to moc nepomohlo v tom, aby mi šlo do hlavy, co se tam vlastně řešilo a o co komu doopravdy šlo. Přesto musím uznat, že z toho mám spíš dobrý pocit a jestli bude další řada, tak se na ni podívám. Nejblíž je mi komentář ER. ()

Dokonalá chyba (2021) (E01)

První díl mě nijak neuchvátil, spíš trochu nudil. Sympatická postava? Tak tu jsem zatím nenašla. Ale zato z těla profesora Billa (který má být nejspíš vtipným článkem, ale já jsem z něj spíš v rozpacích) jsem viděla víc, než bych chtěla. 2,5* ()

Univerzitní večírek (2021) (E02)

Snaží se to, ale pro mě tomu chybí kouzlo. Atmosféra, výrazná postava, která vás donutí fakt poslouchat. Jediný, na co jsem zvědavá, je minulost. Jak to teda bylo s manželkou a jejich vztahem. ()

Debata (2021) (E03)

Tak nám začíná drama. Přijde mi kapku absurdní, nejde mi moc zaujmout postoj ani k jedné straně. Každopádně postavit se sám proti davu chce koule. Vyjde to, nevyjde? ()

Nechte Billa žít (2021) (E04)

Ten seriál kolem mě prostě jen obchází. Uvědomuju si, co by se mi tam mělo líbit, ale není to ono. Takže můžu jen konstatovat prostředí dobrý, kamera dobrá, barvičky dobrý. A kupodivu začínám brát na milost Billa, ale to je tak vše. Navíc to na mě působí jako hodně dlouhej film, akorát rozkouskovanej do třiceti minut. Je to smutně bez chemie. ()

Poslední šance (2021) (E05)

Šest dílů a já mám pocit, že ten pátý je prostě vycpávkový s dojemnou třešničkou nakonec. O čem to vlastně je? ()

Vedoucí (2021) (E06)

Není nad to do seriálu trochu proklouznout v posledním díle. :D Ale nebudu lhát, spoustu věcí jsem nepochopila. ()