At Night Comes Wolves

silentname

Myslím si, že na to, aby ste vnútorne dokázali pochopiť moje pocity z filmu "At Night Comes Wolves" by bolo potrebné, aby ste ho videli. No na druhú stranu neviem či by som vám ho dokázal odporúčať. Ak máte radi bizarnosti, ktoré nám občas Gravitas Ventures vedia ponúknuť, tak si myslím, že si to môžete čeknúť. Ale inak asi nie. Prečo som si to pozrel? Bol som zvedavý na to, či Gabi Alves bude môcť ukázať svoje herecké schopnosti v niečom lepšom než naposledy. A pravdou je, že podľa mňa ide o lepší film. Jej herecký výkon je podobný ako v "On-Site", no na druhú stranu charakter postavy, ktorú tu hrá by k tej hanblivosti a ustráchanosti aj zodpovedala. Takže vo výsledku je to v pohode. No potom je tu celková story, ktorá je teda skutočne poriadny mindfuck. Jedna postava tu v určitom momente povie, že asi skôr odštartujú zombie apokalypsu, než nájdu vyhynutú kvetinu. A na konci to pôsobí, že sa možno aj zombie apokalypsa začne. Alebo sa začne útok vlkov? Alebo je to všetko len príbeh, ktorý niekto rozpráva? Alebo je to všetko flashback a to všetko viedlo k scénkam medzi Vincentom a Paris? Alebo je to nejako inak? Kto je vlastne hrdina a kto zloduchom filmu? Čo sa vlastne v realite odohralo a aká je koho rola? Ja neviem. No bavilo ma to sledovať. Je to film, ktorý mi na konci necháva kopec otázok, no vďaka komickým hereckým výkonom a postavám, ktoré sú trošku vystrihnuté z inej reality ma to bavilo. Nemyslím si, že tie dôvody z môjho komentu pochopíte. Ale možno by bolo lepšie, keby ste mi nerozumeli a len premýšľalli o čom ten film je. Lebo som si skoro úplne istý, že pre väčšinu z vás to bude len absolútna strata času a filmová katastrofa. A asi by ste aj mali pravdu. Hodnotenie: C+ ()