Velký průvodce spánkem

• USA Headspace Guide to Sleep
USA, 2021, 2 h 10 min (Minutáž: 15–20 min)

Naučte se lépe spát. V každém dílu se probírají různé rozšířené omyly, zazní pár dobrých rad a na závěr proběhne zklidňující meditace. (Netflix)

Recenzie používateľa Trevor k tomuto seriálu (3)

Velký průvodce spánkem (2021)

Tento dokument rozhodne nedá odpoveď nato čo mám robiť ak mám problémy so spánkom. To že nepomôže pohárik alkoholu či lieky na spanie z dlhodobého hľadiska je jasné každému kto takýmto problémom trpí. Evka, ktorá nás sprevádza týmto dokumentom však odpeveď má. Meditujte. Nuž moja, skús so svojom meditáciou zájsť povedzme za zdravotnými sestrami, lekármi či hasičmi ktorí pracujú na zmeny a tým pádom pracujú aj v noci povedzme 19 rokov. Nehovoriaco povolaniach ktoré si počas svojej práce v noci nemôžu dovoliť ani len zažmúriť oko...Ani polovicu trvania epizódy nepredstavujú fakty o spánku, zvyšok je meditácia a zmysel tohto dokumentu je vidieť aj na celkovom počte hodnotení, keď záverečné 4 epizódy už neoslovili ani toľko užívateľov aby im vôbec nabehli percentá. ()

Jak lépe spát (2021) (E01)

Ak náhodou niekto pracuje po nociach povedzme 19 rokov ako ja a tajne dúfal že mu toto pomôže s problémami so spánkom nech to ani nezapína. V dohľadnej dobe by mohol prísť rovnako kvalitný dokument tejto streamovacej služby s českým prekladom Jak lépe srát. Malo by to rovnakú kvalitu aj výpovednú hodnotu. ()

Nechte mobil spát (2021) (E02)

Hodnotím iba prvú polovicu epizódy v ktorej sa hovorí o tom ako negatívne ovplyvňujú spánok človeka mobilné telefóny, tablety či iné výdobytky modernej civilizácie rovnako tak ako spánok ľudí narušila priemyselná revolúcia a povedzme objav žiarovky keď sa oveľa viac začalo pracovať v noci...meditáciu hodnotiť nemienim. ()