Payton a Maggie tráví prázdniny společně s matkou a už dospělým bratrem Peterem v kraji lesů a jezer. Idylu však naruší hrabivý podnikatel Large, který tu chce nezákonně těžit dřevo, a tím ničí ekosystém krajiny. Plány mu zkomplikuje objev malého yettiho Bilba, proto na něj zorganizuje hon. Děti se s Bilbem spřátelí a s pomocí přírodovědkyně Lanye se pouštějí do nerovného boje za záchranu tvorů i krajiny. Jejich soupeř se ale nehodlá svých zisků jen tak vzdát. Naštěstí nejsou děti ve svém zápase osamoceny. (oficiálny text distribútora)

silentname

Na jeden moment som si myslel, že tomu nejaký bod z nostalgie pridám, no nakoniec nie. Aj keď si spätne vybavujem tento film, tak dnes by mi toho moc neponúkol. "Little Bigfoot" ma síce ako 12-ročného bavil tiež, no dnes by to rozhodne nefungovalo. V prvom rade tento film vysoko tlačí na pílu so svojou myšlienkou ochrany prírody, kostýmy sú tu chabé a mnohé dialógy pília uši. Scénka kde Payton bude vyháňať Bilba a striedať nálady je ideálnym príkladom. Ostatné postavy sú dokopy len stereotypy. Máme tu staršieho brata, ktorý si mladšieho vždy doberá. Je tu zloduch, ktorý chce byť len bohaty a musí mať nejaké poznávacie znamenie. Tak tento neustále v rukách krúti 2 drevené gule. Lebo... prečo nie? Jeho zamestnanci sú len prisluhovači a tak ďalej a tak ďalej. Nemá to hĺbku ani nejaký reálny charakter. Je to jeden z tých filmov čo by som povedal - "to existovalo". Viem si predstaviť to fungovať, no toto by bolo treba prekopať od základov. Myslím si, že v tej dobe už sme všetci videli Spielbergov film "E.T.: The Extra-Terrestrial ", a v jadre nie je jediný dôvod prečo pozerať tento film, keď už existoval E.T. V ničom to nevyniká, v ničom to človeka nechytí za srdce. Za nostalgiu dávam možno vyššie hodnotenie, než by som udelil v prípade, že by som film dnes videl prvýkrát. Ale moc to nepomôže ani tak. Hodnotenie: D+ ()