Vavča

Hiroši Tamaki se rozhodl zaprodat duši ďáblu, vyšplhat na horu policejní hierarchie, aby zjistil, co zabilo otce, pochůzkáře. Jeho postava Kamidžo Ren stoupá nevybíravými prostředky nahoru, i když proti tomu jeho kolegyně Mizuki Sawa (Rjóko Hirosue) protestuje a snaží se dopátrat kam se poděl vřelý charakter jejího kamaráda z dětství. Ren se zaplete do bitvy frakcí kariérních policistů, jejich rodin. Nakonec pochopí, že bude třeba zabřednout ještě hlouběji a obětovat nejen profesní, ale i osobní život.  Hiroši Tamaki jako občasně popíjející detektiv má svoje charisma a sílu, tváří se ledově klidně, nebo jako bůh války, díky znalosti profilování pachatelů ví, na čem je. Na konec ve svém boji uspěje (nechci spoilovat), otázka je ovšem za jakou cenu, jestli to za to stálo, bylo zlo potrestáno? Není hlavní charakter nakonec stejná špína? Rjóko byla v Nippon Noir kočka, tady mi přijde jako tetka (ano žalobu za ageismus zašlete mému právnímu zástupci dr. Jiřímu Nenutilovi), tak nějak se do své role nehodí. Okada Kenši, který hraje jednu z vedlejších rolí detektivů a nahání ji k sňatku, si musel užít svoje:( Ve vedlejších rolích nakonec nevynikají tolik staří dinosauři (byť Kippei Shiina se svým cool je vážně cool, jeho charakter, zástupce MPD Sendó Taizen vám připraví nejedno překvapení), jako Riisa Naka, která jako dcera rodiny Sendó má minimum prostoru, ale dokáže ho maximálně zužitkovat. Hraje charakter v obtížné roli, rozpustilá, tragická, nebo roztomilá, zvládne perfektně vše, je chyba, že není více používána do hlavních rolí v seriálech i filmech. Seriálech má solidní krimi složku, velmi napínavě napsané epizody, které vás nutí sledovat děj dál, herecké obsazení více, než dobré, slušná orchestrální stopa. Jak si pořád stěžuji, že hodně seriálů je naivních a zlo nelze porážet dobrem (debilitou držení se předpisů), tak tady mi to naopak přišlo značně brutální a rozporné a přál bych si spíše morálně vyhraněnější, poučnější závěr. Váhám, zda dát 4 hvězdy, nebo nikoliv, protože i poslední dvě epizody mi přišly slabší ve výstavbě děje. Jenže oproti většině japonských souputníků je v působivosti a impaktu o vlakovou soupravu vepředu, takže za 4 hvězdy , byť je otázka, jak moc je seriál reprízovatelný, uvidím, když bude čas shlédnu znova a upravím hodnocení. ()