Lucas (Aidan Bristow) je jaderný vědec bez práce, který bojuje s napětím ve svém manželství poté, co jeho manželka Violet (Sophie Kargman) záhadně ukončí své těhotenství bez jeho souhlasu. Jak se Lucasovo fyzické zdraví začíná nevysvětlitelně zhoršovat, Violetino chování je čím dál bizarnější, a tak hledá pomoc u svého terapeuta Dr. Benedikta (Billy Zane). Vyčerpaný hledáním zaměstnání se v domácnosti začnou objevovat podivné události a jeho zdravotní stav se postupně zhoršuje. Benedikt doporučuje, aby vyzkoušeli alternativní terapii, ale to vše jen poškozuje jejich vztah. Lucas zpochybňuje účinnost Benedikta, protože jeho sevření reality začíná slábnout. Violetino podvodné chování vzbuzuje jeho stále se prohlubující podezření a po návštěvě dvou záhadných hostů se její zákeřné chování stává znepokojivě všudypřítomným. Lucasův hněv a frustrace se promění ve strach, když odhalí zlověstné úmysly Violet. Lucas se marně snaží uniknout zlé síti, kterou roztočila, ale než zjistí pravdu, už může být pozdě. (Flekoun58)

silentname

"The Believer" s veľmi vysokou pravdepodobnosťou veľa vody nenamúti a niet sa čomu čudovať. Film má možno niekoľko zaujímavých nápadov a Sophie Kargman skutočne predstavuje postavu, od ktorej by sme najradšej okamžite utiekli a bolo by mi úplne jedno, že do seba naleje bielidlo, alebo sa doreže na smrť. Popravde je miestami desivejšia než všetko ostatné vo filme. No celkovo som nemal pocit, že by ma film zahákol, tempo je dosť pomalé a miestami je film ťažká nuda. A okrem toho mi absolútne nebolo jasné čo bolo vlastne celkovou pointou a ako sme k tomu vlastne dospeli. Nebavilo ma to sledovať a postupne som si uvedomoval, že tento film ma viac umára ako baví. Nie je dostatočne zaujímavý na to, aby som povedal, že sledovanie neľutujem. Nevie dokopy so svojim konceptom urobiť nič. Hodnotenie: C- ()