Family and Honour

• USA Don't Mess with My Sister (viac)
USA, 1985, 94 min

Hudba:

Todd Rice

Pam La Testa

Kusko.t2

Aj keď Zarchiho vyhrotená rodinná dráma nie je ničím výnimočná, jej najväčším mínusom je práve meno režiséra známeho hlavne zásluhou I SPIT ON YOUR GRAVE (Day of the Woman, 1978). Divák tak nejak už zo skúseností očakáva tvrdšie filmové jadro a aspoň príležitostné útržky pravého exploitu. Tento krát sa tak ale nestalo. Namiesto toho sa treba pripraviť na celkom obyčajný rodinný konflikt vhodný skôr do TV než na video, čo je škoda. Predsa len manželské problémy Stevena (hrá celkom slušne Joe Perce) nie sú až tak zaujímavým námetom na sfilmovanie. Steven znudený prácou a otcovskými povinnosťami doma sa snaží využiť situáciu v rodinnom a pracovnom živote aby si polepšil. V špinavej práci na auto-vrakovisku, do ktorej ho po dohode zobrali dvaja bratia jeho manželky (Clara), sa chce podielovo dotiahnuť na rovnakú úroveň firemného majetku ako je tomu u ostatných. Problém je v tom, že jeho jediná zásluha u rodiny je jeho manželstvo s Clarou. Po narodeninovej oslave sa začína všetko komplikovať už aj doma. ()