Jeoffrey

Yakunara Mug Cap mo je docela obyčejný slice of life o čtyřech dívkách a jejich keramickém klubu. Máme tu klasické osazenstvo - jednu energickou dívku, která je čilá jak králíček Duracell, pak je tady rezervovaná a talentovaná předsedkyně, která ostatním ráda poradí, hlavní hrdinka, která se ve všem tom porcelánu a keramice a jejich výrobě teprve hledá a snaží se získat nějaké to sebevědomí a její kamarádku, která je více méně jen v pozadí. V tomhle ohledu nic nového pod sluncem a díky zkrácené délce jednotlivých episod (mají jen kolem 15 minut) je to příjemně a lehce stravitelné, tedy díl skončí dřív, než začne nudit. Yakunara Mug Cap mo je ale také docela dobrá reklama na jeden z japonských regionů a jedno místní město. Dozvíme se tak o Tadžimě a co je pro ní typické, pár nových a zajímavých faktů o porcelánu a keramice (a tím nemyslím ono velké odhalení, že i záchodové mísy jsou z keramiky) a uvidíme několik podivných nápadů a ukázek, co všechno se z něj také dá vyrobit. Zkrátka mě to celé dokázalo sem tam i trošku zaujmout. 6/10 ()