Rusko: Tisíciletá historie

(TV film)
  • Veľká Británia Russia vs the World (viac)
Veľká Británia, 2021, 93 min

Fiona Shaw (rozprávač)

Od počátků Ruska ve středověku až do dneška se dějiny této země nepodobají dějinám evropských států. Jejich hnací silou byla utkvělá myšlenka ruských vůdců – vyrovnat se Evropě, předčít ji a stát se světovou velmocí... Odhalte přelomové okamžiky tisícileté historie Ruska v celovečerním dokumentu a zjistěte, jak se stalo světovou mocností, jakou dnes známe. Ohlédneme se za hrůzovládou nechvalně proslulých carů včetně Ivana Hrozného. Dozvíme se o strašlivém příběhu, jak si vysloužil přezdívku, kterou se zapsal do dějin. Nechybí ani Petr Veliký, jenž udělal ze země mocnou konkurenci evropských říší, nebo Kateřina Veliká, které se podařilo rozšířit území o polovinu východní Evropy. Sebevíc šokující vrcholy a pády carské vlády však nejsou ničím ve srovnání s tím, co následovalo – jedna z nejvýznamnějších událostí 20. století, kterou se stala velká ruská revoluce. (TV Prima)

Slasher

V souladu s poučkou "poznej svého nepřítele" jsem si říkal, že by bylo hezký oprášit si trošku znalost o Rusku a je to vskutku Russia 4 dummies - zápaďácký průlet tisíciletou historií gigantické země s těžištěm v událostech bolševické revoluce, krutovlády Stalina a hrdinské role během druhé světové. ()