Evropské mikrostáty - Série 1 (2021) (séria)

Andorra (S01E05)

(epizóda)
Nemecko, 2021, 44 min (Alternatívna 52 min)

Marze

Libily se mi udoli nepristupna automobilum. Dokument je prozareny letnim sluncem s motyly. Navstivite i nejvyssi horu Andory. Jsou zde patrne zmeny klimatu, coz je vlastne nespravedlive, ze je zpusobue se exponencialne rostouci populace daleko odtud. Tento dokument bezel na televizi Prima Zoom, kde je v archivu. ()

Zetwenka

Dokument se mi líbil, ohledně  ukázání krajiny Andorry, ochrany a její přírody a biotopu, pochvala ohledně supů. Nečekala jsem však, že se bude věnovat jenom tomuto (přírodě), že nebude nic městech, historii, (letmou zmíńku a ukázku 1 z 12 kamenných domů zapsaných v unesco, nepočíám) kultuře, gastronomii apod. Lépe toto vystihnuto a rozvrženo např. v cyklu Jeden den v  ItáliiNěmecku, Španělsku,  atd., zajímavosti s tím související, prostě více o samotném mikrostátu. Nedostala jsem, tak za tuto jednostranost ***. Odnesla jsem si, že je tam krásná příroda, sjezdovky, příroda, laviny, kamenné statky, příroda, to mi přijde málo. Lepší a výživnější info mi přinesl tento mikrostát. ()