Evropské mikrostáty

• Nemecko Kleines Land ganz groß (viac)
Nemecko, (2021–2022), 4 h 19 min (Minutáž: 43–44 min)

Evropské mikrostáty snadno přehlédnete, i když mají co nabídnout. Vydejte se spolu s námi na vzrušující poznávací zájezd za bohatou kulturou mravenčích státečků. Země jako Andorra, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Malta, Monako a San Marino jsou sice poměrně známé, ale na mapě je snadno přehlédnete. Jsou vmáčknuté do škvír mezi hranice některých z největších států celé Evropy. Přesto se těmto mikrostátům podařilo uchovat si vlastní tradice a ochránit typickou flóru a faunu, včetně dnes nejvzácnějších druhů na světě. Mravenčí státy se často rozkládají na minimální ploše ve výjimečné krajině extrémních horských nebo pobřežních regionů. Díky tomu se staly učiněným rájem mnoha ohrožených druhů. Ale stabilitu i půvaby místní přírody ohrožují problémy spojené se změnami životního prostředí, ke kterým je třeba postavit se čelem. Vydejte se spolu s námi na vzrušující poznávací zájezd do každého z těchto mikrostátů. Nenechte si ujít napínavé jedinečné příběhy o tom, jak odvážně bojují za vlastní přírodu a samostatnou kulturu. (TV Prima)

kroton

Poznávací zájezd za bohatou kulturou... no tak to ani náhodou, maximálně 5 % z každého dílu. Po shlédnutí 2 epizod jsem už viděla koně, supy, kachny, slepice, želvy, ryby, korály, ovce, krávy, zeleninu ze střechy hotelu, včely, sršně, motýly i něco málo kytiček. A také pár nadšenců a vědců. Marně jsem čekala nějaký ten jedinečný napínavý příběh.  Vhodné pro milovníky přírody, ale potenciální turisté budou zklamáni. ()