Mobb Deep: Shook Ones (Part II)

(hudobný videoklip)

Hudba:

Havoc, Prodigy

Prodigy, Havoc

Real Tom Hardy

"THERE'S A WAR GOIN' ON OUTSIDE NO MAN IS SAFE FROM." --------- Queensbridge, New York, 1995. Havoc, Prodigy, The Infamous..., dve skladby – 'Survival of the Fittest' a 'Shook Ones (Part II)' – na jednom albume, ktoré sú právom (aj s albumom) považované za jedny z najlepších (ak nie najlepšie) v rámci celého žánru vôbec. Havoc bol produkčný mág a génius s jedinečným uchom a citom, ktorý využíval samplovanie tak kreatívne a unikátne ako nikto pred ním a ani nikto za ním, a použité sample bývali tak vyberané, že sa v istých prípadoch ani po 20 rokoch nezistilo, čo vlastne vysamploval. A v niektorých až po tých dvadsiatich. Havoc (a Prodigy) týmto albumom zmenil hip-hop, zadefinoval žánrový zvuk New Yorku na najbližšie roky, pridal ruku k takzvanej renesancii Východného pobrežia a The Infamous... zaradil medzi najdôležitejšie (hip-hop) albumy všetkých čias. A to všetko vo svojich devätnástich. Neskutočné. --- Videoklipy sú v oboch prípadoch čistý štandard a priemer, ktoré možno okrem autentického prednesu autentického textu nepriniesli nič navyše. Berúc do úvahy text a zvuk temného, drsného, špinavého charakteru a reálií Queensu v 90. rokoch. --- KLIPY: 3* / SKLADBY: nekonečných 5* --- (x / x / x) (x / x / x) (x / x) (x) (x) (x) --- 700. komentár. --- I'm only nineteen, but my mind is old. And when the things get for real, my warm heart turns cold. Another nigga deceased, another story gets told. ()

corpsy

Je mi ľúto, ale každý takýto gangsta videoklip ukazuje stále to isté. Sociálne udupaný, kriminálny život. Opakovaný vtip, už nieje vtipom. ()