Reklama

Reklama

Diskusie - KurvárnaVirus Covid-19

KurvárnaVirus Covid-19

verbal

verbal (hodnocení, recenzie)

arieta

Hm, hm, ozaj velmi sofistikované! A čo ked máš kovid, ani o ňom nevieš, a utopíš sa pri šnochlovaniu vo vani? Zomrela si na kovid alebo s tým, že si kokot?

na príspevok reagoval arieta

arieta

arieta (hodnocení, recenzie)

Chcela som zakončiť štýlovo – bol tu nejaký ironický príspevok, kde bolo spomenuté, že príčinou smrti je život, ale vraj je to len hoax, všetci zomrieme na covid – chcela som na to zareagovať, ale neviem to nájsť alebo je to už zmazané – takže:

Je to hoax! To s tým životom, že je príčinou smrti – však vírus nežije (je to len molekula) a predsa zomiera a niekedy berie so sebou aj svojho hostiteľa... A nie – všetci nezomrieme na covid – ale všetci zomrieme “PO“ vakcíne... !!!

Tak sa majte a možno niekde na nejakej inej diskusii. A zostaňte zdraví...

arieta

arieta (hodnocení, recenzie)

Včera som počúvala v Slovenskom rozhlase reláciu Pálenica s Borisom Filanom. Mal tam ako hosťa nejakého lekára-záchranára – neviem meno, lebo som to nepočula od začiatku, ale odznelo tam ku koncu, ako covid zabíja – pokiaľ vírus dokáže znefunkčniť pľúca, tak telu začne chýbať kyslík a najcitlivejšie na nedostatok kyslíka sú mozog a potom tuším srdce. Takže rozlišovanie smrť na covid alebo s covidom asi nemá veľký zmysel...

https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1107/1741341 - to je odkaz na poslednú Pálenicu v archíve RTVS z minulého týždňa, ale tá včerajšia relácia z 12. 2. 2022 tam ešte nie, asi to tam dajú až cez týždeň.

na príspevok reagoval verbal, Swansea

arieta

arieta (hodnocení, recenzie)

Ale dosť už fantazírovania – ako tichý divák (len raz som sem strčila ňufák) prejdem k účinkujúcim:

Gladi, vďaka za tvoje príspevky, veľa som sa z nich dozvedela – aj keď som niekedy vedľa otvárala gúgl, aby som zistila, čo pod niektorými pojmami vlastne myslíš – a niekedy by som v niečom možno položila pár otázok – no snáď niekedy na nejakej inej diskusii. A rovnako ďakujem aj “Hulkovi“ a tiež “Temnému králi“.

A potom sú tu ďalší účinkujúci – očičko prkalil, ibeh, dúhová pästička, emafera, herrWorm, Yoshitsune, cyphercz, Ingtar2 a mnohí ďalší, na ktorých nicky som si momentálne nespomenula a na listovanie diskusiou a hľadanie, aby som to tu napísala, už nezostáva čas – ale všetci svojskí a jedineční...

Swansea, prepáč mi moju zvedavosť, samozrejme nemusíš reagovať – ale neprekonala si náhodou mozgovú príhodu? Alebo niečo iné... Aj Neckář sa po príhode učil znova hovoriť...

A samozrejme Grandiózo verbalissime – máš nezabudnuteľný avatar! Vždy, keď naň pozriem, spomeniem si na Andersenovu rozprávku Cisárove nové šaty... DDD

fantassia – teda, keby som to nevidela na vlastné oči a niekto by mi o tom len rozprával, myslela by som si, že si to len vymýšľa – ty si ako držkoplutvá závojnatka, ako zlatá rybka s ústami na každej šupinke – nemusíš sa rozčuľovať, myslím to v dobrom. Dokážeš chrliť príspevky rýchlejšie, než ich dokážem čítať a to je už čo povedať... A teraz vážne – možno to už máš nejako vyriešené, ale pokiaľ sa ešte staráš o tú babičku – pre moju maminku som zohnala takú elektrickú polohovaciu posteľ, aké bývajú v nemocnici, ovláda sa bez námahy ovládačom a veľmi to šetrí sily – lebo ak budeš babičku denne dvíhať a pod. čoskoro prídeš o kríže. 

Jarko – domnievam sa, že si rodený “protiniečomunamietač“ a asi už iný nebudeš... Už si niekedy šéfoval nejakej skupine ľudí? Ak nie dopriala by som ti, aby si si to vyskúšal a najlepšie s nejakými frfľošmi na všetko... DDD Ale výrok, že “osobná skúsenosť je cenná“ sa mi páči. Na druhú stranu zasa nemusím mať všetko – také tsunami nemusím zažiť osobne, to mi stačí vidieť iba vo filme... A nepreháňaj to s grilovaním, vraj pri tom vzniká dosť karcinogénov – a slovami mojej príbuznej, ktorá prekonala rakovinu: "Rakovina nebolí". V tom je tá jej zákernosť, že človek sa cíti zdravý a pritom v jeho tele sa už môže niečo diať, na čo sa väčšinou príde náhodou pri nejakej preventívnej prehliadke.

A nakoniec "Pane správče!" – klobúk dolu, ako si to dokázal kočírovať tak dlho – nemôžem povedať, že by som so všetkými tvojimi názormi súhlasila, ale slová "zlatá stredná cesta" plne podpíšem. Nemám rada extrémy. Tak nech máš vždy čistú vodu pre slony...

na príspevok reagoval Swansea

arieta

arieta (hodnocení, recenzie)

Niekedy si pustím predstavivosť na špacír, takže na také odľahčenie – napr. predstavujem si, že by sa všetci účastníci tejto diskusie stretli v realite, hoci v nejakej kinosále (niektorí sa tu zrejme poznáte osobne, ale väčšina asi nie) – teda tipnem si, že možno mimo kovidovej témy, by si mnohí "protivníci na život a na smrť" vcelku dobre navzájom rozumeli... a ďalej si predstavujem, že keby si potom navzájom prezradili svoje prezývky, tak asi by zostali veľmi prekvapení... Čo sa dá robiť, táto doba prinášajúca situáciu, akú sme dosiaľ nepoznali, je asi skúškou pre každého – povedané filmovými slovami "nastavuje nám zrkadlo" – a bolo by zaujímavé čítať to tu o pár rokov, keď už pandémia pominie – čas preverí všetko! Aj kvalitu filmových diel, aj pravdivosť rôznych názorov. A možno si to tu prečíta nejaký sociológ a na základe tejto diskusie si urobí nejakú dizertačnú prácu – alebo si to tu prečíta nejaký talentovaný scenárista a na základe tejto diskusie napíše nejaký scenár a trebárs ten film potom vojde do dejín... DDD

arieta

arieta (hodnocení, recenzie)

Nettrass

Takže diskusia končí... no ani sa tomu nečudujem po posledných stránkach... Ale – bude diskusia celkom zmazaná alebo iba zamknutá? Osobne sa prihováram za to druhé, aby sa tu dalo aspoň čítať. Teda začala som tu čítať od začiatku a je to tam pestrejšie než tu na záverečných stránkach, no a ešte som to celé nedočítala do konca. 

liskam

liskam (hodnocení, recenzie)

Ingtar2

Myslím že nejde o srovnání 100% a 5100% 

Ale spíše o to, že tedˇ muže být úmrtnost dětí v určitých situacích 0,08% a po fuul očkování bude o 5100% větší tzn: 51x 0,08%

 

Osobně si ale myslím, že je to nesmyslná a zavádějící informace protože spousta očkovaných prodělala covid, takže pokud vzrostla úmrtnost dětí, může to být očkováním, proděláním covidu nebo obojím. Může to být i unaveným a nekvalitním personálem v nemocnicích.

Ingtar2

Ingtar2 (hodnocení, recenzie)

fantassia

Zvyšujú riziko úmrtia detí o 5100%. Vieš vôbec aké veľké číslo to je? Takýmto spôsobom by si teraz mala mŕtvu polovicu populácie. Čiže ak tomu teda správne rozumiem tak ak mal niekto predtým 100% šancu na smrť, tak po novom bude 51 krát mŕtvejší? xdd

na príspevok reagoval liskam, Swansea

fantassia

fantassia (hodnocení, recenzie)

Píchance nové doby zvyšují riziko úmrtí dětí o 5100 % podle Úřadu pro národní statistiky. To zveřejnil deník Exposé z dat. Mnoho najatých se do té zprávy pustí. Myslím, že není důležité, jestli 5100%, nebo 9x více, nebo jen 3x více. Jde o to, že klidně se riskuje z malými dětmi.

na príspevok reagoval Ingtar2

fantassia

fantassia (hodnocení, recenzie)

tvl náčelníku, taková škoda, to klidně zabouchneš místo s takovou koncentrací :-)

jardariha

jardariha (hodnocení, recenzie)

Díky šaškárně jménem covid, jsem si potvrdil, jak hloupí lidi mohou být. Těch ale naštěstí není tak moc, protože té šaškárně věřilo tak 10-15%. Takových 50% tak nějak tušilo o co jde, nicméně se nechali očkovat čistě z prospěchářství, což dovedu částečně pochopit. Díky téhle diskusi jsem poznal i pár nových blbců, kteří do krve budou tvrdit, že černá je bílá. Většinu blbců znám samosebou už velmi dlouho, herrworm, gladiator15, jošičuně, prkalil, ibeh, ale mezi nimi přibylo pár dalších blbů, kteří perlili jak o život. No a samozřejmě tu byli normální lidi, včetně správce, kterým děkuju za normální pokec a hlavně za střízlivý pohled na věc, protože se neřídili nějakými pírvjů nesmysly, ale pohlíželi na věc velmi často s osobní zkušeností. A ta je v životě nejcennější.

Nazdar-bazar:-D

Deleatur

Deleatur (hodnocení, recenzie)

jardariha , jardariha , jardariha

Nějak jsem myslel, že za svoje... eee... perly a léta vypiplávaný obraz udatného práskače a vytírače budete bojovat víc. Ale máte pravdu, když to správce spláchne, nic se nestane. To sakra ne. :)))

 

Nicméně, neděle se mi zdá daleko, Vy už to taky moc nedáváte a nejen Vy se tu snažíte na poslední chvíli něco ještě udat, tak to nebudu kazit, přenechám Vám poslední slovo a vytahuju obě karty - s blbcem se nemá cenu hádat a moudřejší ustupuje. Haf. :)))

 

P. S.: Přece jen Vás ještě předeběhnu - žádné takové, že za to můžou vaxeři. Když už, byla chyba na obou stranách. Byli tu lidi, kteří měli v opovržení mainstreamová média, a byli tu lidi, kteří měli v opovržení "alternativní" média., tedy mezi nima mohli být jen třecí plochy. Dále správce sice už nejméně jednou vysvětlovat název jako hříčku, ale nazvat diskuzi, kde lidi mají jakoby slušně a věcně diskutovat, "kurvárna" prostě nebyl dobrej nápad. Nebyl jsem tu od začátku, ale za těch tři čtvrtě roku jsem nezažil nikoho, kdo by sem nepřišel s hotovým názorem... a taky s ním neodchází. Dokonce nemám ani pocit, že se to dá uzavřít tak, že se většina shodla aspoň na tom, že virus existoval a pandemie to byla (byť vůbec ne smrtelná). :)))

na príspevok reagoval jardariha, cyphercz

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenzie)

A např. data z USA

Kaufman Hall projects hospitals nationwide will lose an estimated $54 billion in net income over the course of the year, even taking into account federal Coronavirus Aid, Relief, and Economic Security (CARES) Act funding from last year.

Americké nemocnice ztratily za rok 2021 asi 54 miliard dolarů.

na príspevok reagoval jardariha

jardariha

jardariha (hodnocení, recenzie)

Končí nám pomalu celá covidová šaškárna a tím pádem se nedivím správci, že končí diskusi. Zůstanou bohužel katastrofální následky po očkování. Můžeme to omluvit pouze tím, že očkovat se nechali hlupáci naprosto zbytečně, mohli vydržet, jako my, ale co už, mají to v sobě a nikdo jim to z těla nevyseparuje.

na príspevok reagoval Deleatur

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenzie)

A každý měsíc pandemie nemocnice v ČR ztratily 3 miliardy korun kvůli omezení výkonů. Takže ve finále ztratily mnohem více než vydělaly. 

na príspevok reagoval jardariha

Deleatur

Deleatur (hodnocení, recenzie)

Nettrass

Vidíte, uštěkanej Jardo, takhle užitečnej jste byl. Skóre se ruší, teď je to 0:14794 a bude to naskakovat o další příspěvky, které jste pomohl pohřbít. 😈

na príspevok reagoval jardariha

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenzie)

CreepyJoe

místní inženýři tu před nějakou dobou povídali, že je velmi jednoduché upravit současnou vakcínu na tu či onu mutaci, nějak tedy nechápu, kde to vázne a proč se stále tlačí vakcína na původní virus, která očividně silně ztrácí účinnost... jinak psal jsem to tu už několikrát, řešení covidu má být 1) vakcína pro rizikové skupiny upravená na danou mutaci, založená na dobrovolné bázi (max nějaký bonus pro staříky co si to nechaj píchnout, sleva do lékárny na Prostamol atp.), 2) navýšení kapacit nemocnic, např. sezónním povoláním armády, snížení pracovních bariér pro imigranty s lékařským vzděláním z Ukrajiny, Kazachstánu a jiných zemí atp. A už žádné pochcané lockdowny či protiprávní restrikce zdravých neočkovaných lidí, už žádné buzerování restaurací a hoteliérů atd.

Reklama

Reklama

Reklama