Vřískejte, dokud můžete. Pokračování slavného filmového hororu je opět tady a nikdo neví, kdo je vrah. Studentka Neve Campbell je cílem nepolapitelného zabijáka. Jeho počínání se nápadně podobá vraždám, ke kterým došlo před dvěma lety. Woodsborské peklo opět začíná. (oficiálny text distribútora)

TV spot

kingik

Dvojka se úporně snažila navázat na úspěch jedničky a to se jí vymstilo. Už to není natočené s takovým přehledem a nápaditostí jako jednička. Vyjma velmi povedené scény z kina z úvodu, se pak už žádná tak zajímavá scéna nevyskytuje a odbyté finále mě dost rozladilo. Nicméně jsou zde sebeparodické scény, které filmu dodávají na zajímavosti, ale k nudě nebylo daleko. ()

Wacoslav1

Tak slavný jako v prvním díle už to není nicméně Scream 2 je ještě obstojným pokračováním vynikající jedničky. Je to prostě typická dvojka. Víc vražd, víc šokujících odhalení. Občas i celkem vtipný sebeparodování (hlavně ten konec) ale místy je to taky celý trochu zbytečně překombinovaný aby nebylo vidět, že se jedná v podstatě o recyklaci prvního dílu se vším všudy a ne vždy se to daří. Prostě někdy chce bejt ten film až moc chytrej, moc cool a moc šokující a občas to tvůrci trochu přeženou. Nicméně neměl jsem ještě s tímhle dílem žádný zásadní problém. Hlavně ta úvodní vražda v kině celkem pobavila a jako celek to funguje takže dávám.60% ()

castor

Předpremiéra hororu podle bestselleru Gale Weathers, přeživší senzacechtivé reportérky z jedničky. Plný sál diváků, plný sál bílých masek a propagačních plastových nožů. Jenže jeden z návštěvníků svírá v ruce pravou ocel.. Smrt dvou studentů v kině rozpoutá po dvou letech od masakru ve Woodsboro další krvavý kolotoč. Blbá vyhlídka pro všechny teenagery pokračuje. Zatímco jednička byla hororem o hororech a jejich pravidlech, pokračování je o pokračováních. Už zmiňovaný kinohit je parafrází prvního Vřískotu, postavy znovu debatují o hororech, o vydařených pokračováních (Vetřelci, Kmotr, Terminátor) a autoři jsou znovu tak trochu v rozporu s očekáváními. Příjemných dramaturgických pomrknutí tu máme znovu dost, navíc plníme to, co se o pokračováních traduje. Víc násilí, víc mrtvol, hrůznějších mordy (kupříkladu dvojice policistů). Sebeironizující hra pokračuje, nejde o žádnou nastavovanou kaši, nýbrž látku, která žánrová klišé dál využívá a obrací naruby. Kladem jsou znovu i svižné dialogy, záporem řada chybek a nelogických momentů, které slouží jen jako oslí můstky (třeba převoz Sidney právě dvojicí policistů a vůbec jejich jednání v ději). Nicméně naštěstí zabijákova záliba v krvi a uspokojení z pocitu, kdy nůž narazí na kost, trvá, takže za deset let se třeba setkáme znovu. Dvojka je divácky atraktivnější, ale kdo ví, zda lepší. ()

lamps

Když se to tak vezme, je to skoro stejná šílená slátanina jako v případě jedničky, jen s tím rozdílem, že tentokrát je už veškerý efekt doprovázen pocitem deja vu a příběh, v prvním dílu pouze ironicky nadnesený, je nyní nehoráznou parodií sebe sama. Ale právě proto, že se to nebere vůbec vážně, že se nahlas polemizuje o klesající kvalitě a zbytečnosti druhých dílů a že se znatelně přiostřilo co se počtu úmrtí a bodných ran týče, si mě nakonec druhý Vřískot dokázal nějak získat a udržet po celých 110 minut moji pozornost. Staří známí jsou ve svých slavných rolích opět výborní a stárnoucí Craven stále dokáže vygradovat napínavé scény velmi působivým způsobem. Na to, že celý příběh je opravdu jen karikaturou jedničky a výsměchem řadě hororových béček, stále se u toho dá velmi dobře pobavit.. 70% ()

Rocky62

Nedůstojné pokračování, kde kvalita, kterou se mohl pyšnit první díl radikálně klesla. Nevím přesně čím to je, ale já se vůbec nebavil ba dokonce jsem usínal, ale nakonec jsem u té slátaniny vydržel do konce. Vše mi přišlo dost trapné a silně "béčkovité" a jestli si někdo myslel, že film osvěží hudba Hanse Zimmera, tak to se trochu zmýlil. Malá cameo role Davida Warnera mě sice potěšila, ale i tak jsem ztratil 2 hodiny života: PS:Jestli se Američané chovají v kině tak jako ve filmu i ve skutečnosti, tak to bych raději sledoval film na mobilu za běhu ve sněhové vánici, než tam sedět s nimi. 10% ()

• Gale (Courteney Cox) se chtěla objevit na konci filmu v bílé košili a černými kalhotami, které měly být náznakem na barvy kostýmu Ghostface. (lyukassza)
  • V severoamerických kinech film utržil 101,4 milionu amerických dolarů, v celosvětových dohromady 172,4 mil. (NIRO)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner